Põnevat lugemist

Kasulik on teada, kuidas kasvatada taimi ja hoolitseda koduloomade ja -lindude eest, kuidas valmistada ja säilitada toitu, kuidas parandada rõivaid või teha midagi oma kätega, kuidas turgutada oma tervist.
18.10.24

Eesti Pimedate Liidu tunnustus Aasta tegu 2024

Eesti Vabaõhumuuseum pälvis Eesti Pimedate Liidu tunnustuse Aasta tegu 2024. Saime selle talukomplekside kirjeldustõlgete ja taktiilsete taluõueplaanide eest, mis aitavad nägemispuudega külastajatel maa-arhitektuurist ja maaelust terviklikumat ülevaadet saada.
Loe lähemalt
07.10.24

Kuie kooli suurimad sõbrad ja SOODUSPAKKUMINE

Muuseumihariduse tähtsuse rõhutamiseks jagab vabaõhumuuseum välja “Kuie kooli suurima sõbra” tiitli ühele koolile ja lasteaiale, kes on möödunud aastal enim haridusprogrammides osalenud. Sel aastal pälvivad tunnustuse Tallinnas Lasnamäel asuv Arbu lasteaed, kust külastati muuseumitunde 275 korral ja Kindlus Tour OÜ, kelle vahendusel jõudis muuseumisse 440 kooliõpilast Ida-Virumaalt

Loe lähemalt
04.10.24

Oluline verstapost Eesti haridusloos: 30 aastat tagasi asus tööle Eesti esimene muuseumipedagoog

Eesti Vabaõhumuuseum tähistab õpetajate päeval olulist tähtpäeva Eesti haridusloos. Tänavu möödub 30 aastat hetkest, mil vabaõhumuuseumis asus tööle Eesti esimene muuseumipedagoog. 
Loe lähemalt
20.09.24

Ilmunud on Eesti Vabaõhumuuseumi toimetiste 8. köide

Eesti Vabaõhumuuseumi toimetiste 8. köide “Kadrina jaamast Rasina kirikuni. Artikleid maaarhitektuuri ajaloost” koondab vabaõhumuuseumi pikaaegse teaduri Hanno Talvingu kaks mahukat artiklit Kadrina raudteejaama ehitus-ja kultuuriloost ning hoonete taaskasutusest magasiaitade ja kõrtsihoonete näitel.
Loe lähemalt
18.09.24

Karjalapse moonakott pälvis Eesti muuseumimeene aastaauhinna konkursil esikoha

Eesti Vabaõhumuuseumi karjalapse moonakott pälvis Eesti muuseumimeene aastaauhinna konkursil esikoha.  
Loe lähemalt
16.09.24

Leivakonkurss 2024 võitjad

15. septembril 2024 toimus Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti Leiva päev ja sügislaat. Eesti leiva päeva puhul on sel päeval aastaid korraldatud parima laadaleiva konkurssi, nii ka tänavu. Sel aastal võttis konkursist osa 14 kodusküpsetatud leiba.

Loe lähemalt
05.08.24

Leivakonkurss 2024 ja võtjad

15. septembril 2024 toimus Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti Leiva päev ja sügislaat. Eesti leiva päeva puhul on sel päeval aastaid korraldatud parima laadaleiva konkurssi, nii ka tänavu. Sel aastal võttis konkursist osa 14 kodusküpsetatud leiba.
Loe lähemalt
13.05.24

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub õpetajaid virtuaalsesse infotundi

17. juunil kell 12:00 toimub õpetajatele virtuaalne infotund. 
Loe lähemalt
22.04.24

Mänguasjad Eesti Vabaõhumuuseumi kogudes

Eesti Vabaõhumuuseumi kogudes on palju huvitavaid esemeid, mida varem külastajatele eksponeeritud ei ole. Nüüd on kõigil võimalus Kõlu kõrtsis näha Eesti Vabaõhumuuseumi nn "Els Roode" kogusse kuuluvaid mänguasju, mis algselt kuulusid perekond Sommerile ning on kogunenud alates 19. sajandi lõpust.
Loe lähemalt
31.01.24

Eesti Vabaõhumuuseumis tutvustatakse vastlapäeva rikkalikku kombestikku

Vastlapäeva tähistamise komme on sajanditevanune ja see on paljuski püsinud muutumatult siiani. Eesti Vabaõhumuuseum ootab külastajaid lustima ja saama osa selle päeva põnevast kombestikust pühapäeval, 11. veebruaril. 

Loe lähemalt
31.01.24

Haabersti uued ilmakodanikud saavad muuseumi aastapääsme

Alates 2024. aastast kingime igale Haabersti linnaossa sündinud uue ilmakodaniku perele Eesti Vabaõhumuuseumi aastapääse. Nii anname peredele võimaluse külastada muuseumi kas või iga päev!

 


Loe lähemalt
12.01.24

Droonide lennutamine Eesti Vabaõhumuuseumi territooriumil

Selleks, et muuseumi külastajatel ja siinsetel asukatel oleks turvaline ning meeldiv keskkond, tuleb drooni lennutamisel kinni pidada mõningatest olulistest punktidest.
Loe lähemalt
29.12.23

Mida teha talvel vabaõhumuuseumis?

Eesti Vabaõhumuuseumis on ka talvisel hooajal küllaga teha ja avastada. Siin on hea olla, kui soovid viibida värskes õhus keset ajaloolist küla.
Loe lähemalt
27.12.23

Svjatkad

Enamus slaavlasi tähistavad jõule ka 6. ja 7. jaanuaril. Kogu talviste pühade periood – svjatkad – kestab kuni 19. jaanuarini ehk ristimise päevani. Sel ajavahemikul ei tehta tööd, vaid rõõmustatakse Kristuse sündimise üle.  6. jaanuari õhtul minnakse pühakotta, kus on pikk ja väga kaunis palvus.
Loe lähemalt
08.12.23

Muuseumiroti nominatsioon: teadustrükis "Seto rahvarõivad”

Koguteos „Seto rahvarõivad“ on Seto Käsitüü Kogo eestvedamisel 2023. a valminud põhjalik monograafia, mille loomisesse olid kaasatud ajaloolased, etnoloogid ja folkloristid Eesti erinevatest muuseumidest, aga ka käsitööõpetajad ja kohalikud käsitöömeistrid. Raamatu koostamiseks töötati üksipulgi läbi seto aines paljude muuseumide kogudes. Eelretsenseeritud artiklite kaudu saab lisaks rõivastele ülevaate ka seto kultuurist ja pärimusest. Mõned teemad, nagu eriotstarbeline rõivastus, laste rõivad, rõivad pärimuses, jalanõud ja kasukad või seto aines moeloomingus, leiavad käsitlemist esmakordselt.
Loe lähemalt
08.12.23

Muuseumiroti nominatsioon: Tallinna Püha Vaimu kiriku peaaltari Neitsi Maarja skulptuuri restaureerimine

Tallinna Püha Vaimu kiriku hiliskeskaegne peaaltar valmis 1483. aastal Bernt Notke töökojas. Neitsi Maarja skulptuuri konserveerimine on osa suuremast Bernt Notke loomingut uurivast projektist. Skulptuuri konserveerimisülesandes oli kaks peamist eesmärki – skulptuuri eksponeeritavuse taastamine ning originaalkihistuse ehk 15. sajandi avamine. Konserveerimiskava koostades võeti üheks eesmärgiks 1625. aasta temperavärvidega teostatud ülemaalingu dokumenteerimine.
Loe lähemalt
08.12.23

Muuseumiroti nominatsioon: Vabatahtlike kaasamine Eesti Vabaõhumuuseumis

Eesti Vabaõhumuuseumi vabatahtlikud moodustavad tugeva kogukonna, kes aitab edasi anda muuseumi väärtusi ja missiooni. Muuseum soovib, et vabatahtlikud tunneksid end muuseumis oodatuna ja saaksid muuseumi võimaluste piirides tegeleda sellega, mis neid kõige rohkem huvitab. Kogukond on kasvulava muuseumi saadikutele ja tulevastele töötajatele, kes armastavad muuseumi ning oskavad väärtustada meie esivanemate vaimset ja materiaalset kultuuripärandit. Vabatahtlike kaasamine tõi Eesti Vabaõhumuuseumile  Eesti muuseumide aastaauhindadel kogukonna sõbra nominatsiooni. 

Loe lähemalt
20.11.23

Tekstiilikonservaatori sügisestest toimetustest

Ka paljud talud lähevad mihklipäevast talvepuhkusele. Niiskuse ja külma suhtes tundlikumad esemed korjatakse kokku ja tuuakse konservaatorite kätte. Nii jõuavad igal sügisel tekstiilikonservaatori töölauale sajad vanad tekstiilid: tekid, voodipesu, käterätid, aluspesu, pealisrõivad, laudlinad-linikud, lasterõivad jmt. Loe lähemalt, millised tööd ja tegemised talvel ees on!
Loe lähemalt
05.10.23

Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie kool kuulutas välja esimesed Kuie kooli sõbrad

Täna, kui tähistatakse õpetajate päeva, tänab Eesti Vabaõhumuuseumi hariduskeskus Kuie kool koole ja lasteaedasid, mis jõudsid eelmise õppeaasta jooksul kõige enam muuseumi haridusprogrammidesse.
Loe lähemalt
02.10.23

Mida teha sügisel vabaõhumuuseumis?

Eesti Vabaõhumuuseum ei maga talveund, vaid tegutseb rahulikumas rütmis. Tule ühes perega muuseumi, võta kaasa ka vanavanemad ja veeda üks tõeliselt tore päev. Jagame teile inspiratsiooniks viite tegevust, mida kindlasti vabaõhumuuseumi külastades teha.
Loe lähemalt
05.09.23

Tallinna Maratoni liikluskorralduse info

8.- 10. septembril 2023 toimub rahvusvaheline Tallinna Maraton. 9. -10. septembril möödub võistlustrass ka Eesti Vabaõhumuuseumist. Kuidas tulla muuseumisse?
Loe lähemalt
31.08.23

Kirik keset küla - uus haridusprogramm Eesti Vabaõhumuuseumis

Alates käesolevast sügisest saab Eesti Vabaõhumuuseumis külastada uut muuseumitundi „Kirik keset küla“. Tunni eesmärk on anda õpilastele ülevaade meie esivanemate usuilmast, kuhu mahtusid ära nii loodusvaimud, vanapagan kui ka kristlikud pühakud.
Loe lähemalt
30.08.23

Nulli-Maie suitsusaun sai päris oma postmargi!

Sauna-aasta puhul välja antud saunapostmargil kujutatakse Eesti Vabaõhumuuseumi Härjapea talu hoovis olevat Nulli-Maie suitsusauna. Tegemist on lausa lõhnava postmargiga! 
Loe lähemalt
17.08.23

KORRALDUSLIK INFO! 25. augustil toimub Curly Strings "Üle ilma 10" sünnipäevakontsert

Seoses Curly Strings "Üle ilma 10" sünnipäevakontsertiga 25. augustil suletakse Eesti Vabaõhumuuseum külastajatele kell 17.00. Loe lähemalt kontserdi korraldusliku infot!
Loe lähemalt
14.08.23

Avame 21. oktoobril uue eksponaathoone Kolga aida-lauda raida

Eesti Vabaõhumuuseum avab oktoobri koolivaheajaks uue eksponaathoone Kolga aida-lauda raida. Tegemist on põneva nimega 55 meetri pikkuse Hiiumaalt pärit hoonega, mis hävines muuseumis 1980. aastatel tulekahju tagajärjel. Taastame hoone oma täies hiilguses ning anname sellele mitu väga olulist uut ülesannet.
Loe lähemalt
11.08.23

Muuseumi tekstiilikonservaatori suvised tegemised

Vabaõhumuuseumis talust tallu liikudes saab külastaja uurida kellegi kunagisi kodusid ja kõike seda, mis neis leidub. Kuid kas teade, mis on muuseumi püsinäituse toimimise taga? Siinjuures paotab tekstiilirestauraator Liili Aasma veidike saladust meie ekspositsiooni telgitagustesse, sest olgugi suvi tore aeg puhkamiseks, jagub muuseumis tööd siiski küllaga.
Loe lähemalt
02.08.23

Leivakonkurss 2023

17. septembril 2023 toimub Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti Leiva päev ja sügislaat. Eesti leiva päeva puhul on sel päeval mitu aastat korraldatud parima laadaleiva konkurssi, nii ka tänavu. Sel aastal on konkursist osa võtma oodatud kõik, ka kodus küpsetajad ja kaugemates Eestimaa nurkades tegutsejad.
Loe lähemalt
02.08.23

Kihnust pärit daalia läks muuseumist Kihnu tagasi

Eesti Vabaõhumuuseum on kui omamoodi küla, kuhu on taluhooneid kokku toodud nii üle terve eesti. Vanade majade kõrval on aga aina enam põhjust tulla siia ka aedu ja aiataimi vaatama. Muuseumitalude juures rõõmustavad külastajat üha lopsakamaks kasvavad lillepeenrad, kapsaaiad, viljapuud ja marjapõõsad. Jagame teiega lugu sellest, kuidas sai alguse muuseumi daaliate väike kollektsioon.
Loe lähemalt
01.08.23

IRONMAN 2023 - kuidas tulla vabaõhumuuseumisse?

5. ja 6. augustil toimub IRONMAN, seega tasub nendel päevadel olla liikluses tähelepanelik. Seoses võistlusega on piiratud liikumine ja muudetud on ühistranspordi sõidugraafikuid. Muuseumisse jõudmiseks loe täpseid juhiseid siit.
Loe lähemalt
10.07.23

Vabaõhumuuseum uurib maapiirkondade eramute seisukorda ja renoveerimisvajadust

Käesoleval suvel viib uuringufirma Kantar Emor Eesti Vabaõhumuuseumi tellimusel läbi uuringu „Maapiirkondade eramajaomanike renoveerimisvõimekus ja valmidus“. Uuringu eesmärk on saada ülevaade kuni aastani 2000 ehitatud ja väljaspool Eesti suuremaid linnu paiknevate eramajade tegelikust olukorrast. Sihiks on teada saada inimeste hoiakud maja energiatõhusamaks muutmise suhtes ning kuidas omanikud hindavad oma elamute kultuuriväärtust. 
Loe lähemalt
06.07.23

Mida põnevat teha suvel vabaõhumuuseumis?

Suvises vabaõhumuuseumis on rohkelt mida teha: tutvuda vana aja elu-oluga, nautida kaunist loodust ja imelisi vaateid ning saada terake tarkust iga muuseumi hoone juurest. Avastamisrõõmu jagub lausa terveks päevaks!
Loe lähemalt
23.05.23

100 aastat setode perekonnanimesid

1. mail avati Setu talu laudas näitus " 100 aastat setode perekonnanimesid"
Loe lähemalt
19.04.23

Vabaõhumuuseum valmistub suviseks hooajaks

Enne jüripäeva käib vabaõhumuuseumis kibekiire askeldamine – toimumas on talude ettevalmistamine ja sisustamine suviseks hooajaks. Muuseumi tekstiilikonservaator Liili Aasma tegi ülevaate kõigist vajalikest töödest, mida sel ajal tehakse.
Loe lähemalt
18.04.23

Seto keeles seto vanemast söögist

Muuseumi teadur-kuraator Elvi Nassar rääkis lõunaeestikeelsete populaarteaduslike loengute sarjas "tiidüsjutt" seto keeles vanemast seto söögist.
Loe lähemalt
06.04.23

Meeldejääv ja hariv elamus - lapse sünnipäev Kuie koolimajas

Miks tahtsid vanasti lapsed väga koolis käia? Mis tunne on päris ise vanaaegse sule ja tindiga kirjutada? Milliseid mänge mängisid vanasti lapsed, kui internetist ei osatud veel undki näha? Kuie koolimajas saab iga sünnipäevalaps võtta koos oma külalistega ette põneva ajarännaku vanaaja talulapse ellu.
Loe lähemalt
27.02.23

5 tegevust, mida teha talvises muuseumis

Eesti Vabaõhumuuseumis on ka talvisel hooajal küllaga teha ja avastada. Siin on hea olla, kui soovid viibida värskes õhus keset ajaloolist küla. Pakume inspiratsiooniks välja 5 vahvat ideed, mida talvises muuseumis koos perega teha. 
Loe lähemalt
24.02.23

Päev vabatahtlikuna - Kerti Sönmezi lugu

Vabaõhumuuseumis käivad abiks mitukümmend vabatahtliku, kelle panuse eest on vabaõhumuuseum väga tänulik! Milline võib olla suurürituse vabatahtliku päev? Oma mõtteid ja kogemusi jagab Kerti Sönmezi.
Loe lähemalt
21.02.23

Samovaride ajalugu

Kui vana on samovar? Kust selline seadelis pärit on?  Milline oli samovari hind? Selles loos on kirjas palju huvitavaid fakte samovari ajaloost. 
Loe lähemalt
20.02.23

Vastlapäev ja maaslenitsa - sarnasused ja erinevused

Vastlapäeva on ajalooliselt peetud väga paljudes Euroopa riikides. See tähistab paastu algust ning erinevatel riikidel ja rahvastel on selle päevaga seotud erinevad kombed ja traditsioonid. Eestis tähistatakse lisaks eestlastele omase vastlapäeva ka õigeusklike rahvaste maaslenitsat. Millised on vastlapäeva ja maaslenitsa sarnasused ja erinevused? 


Loe lähemalt
16.02.23

Eesti Vabaõhumuuseumi logomärk pälvis Patendivolinike Koja eripreemia

Teisipäeval, 14. veebruaril jagati Patendiametis auhindu 2022. aasta parimate kaubamärkide omanikele ja Eesti Vabaõhumuuseumi logomärk pälvis Patendivolinike Koja eripreemia.
Loe lähemalt
10.02.23

Vastlanädal Eesti Vabaõhumuuseumis

Vastlapäeva tähistamise komme on sajanditevanune, kuid elab siiani ja on püsinud paljuski muutumatuna. Loe lähemalt, mis muudab vastlapäeva nõnda eriliseks ja kuidas seda tähtpäeva vabaõhumuuseumis tähistatakse.
Loe lähemalt
08.02.23

Vastlapäeva kombed

Vastlapäev märgib ülestõusmispühade eelse seitsme nädala pikkuse paastu eelõhtut, mida tähistatakse tantsu ja tralli, rammusate roogade ja õues hullamisega. 
Loe lähemalt
02.02.23

Küünlapäev

Eestlaste rahvakalendris omab küünlapäev väga suurt tähendust. Sel päeval sai talv poolitatud ja loodus hakkas tasapisi kevade poole piiluma. Alati on arvatud, et just küünlapäeval valmistatud valgusallikad põlevad kõige kauem ja kõige heledama leegiga.
Loe lähemalt
23.01.23

EVMi logo valiti Patendiameti 2022. aasta detsembrikuu parimaks kaubamärgiks!

Eesti Vabaõhumuuseumi logo valiti Patendiameti 2022. aasta detsembrikuu parimaks kaubamärgiks! Loe siit lähemalt, mida vabaõhumuuseumi logo sümboliseerib.

Loe lähemalt
20.01.23

2022. aasta konserveerimistöö: ikooni „Trooniv Kristus“ konserveerimine Kanutis

Eesti Vabaõhumuuseumi Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuses Kanut konserveeritud ikoon „Trooniv Kristus“ võitis   Eesti muuseumide aastaauhindadel 2022. aasta konserveerimistöö tiitli!

Loe lähemalt
13.01.23

Kaante vahele on jõudnud mahukas raamat seto rahvarõivastest!

20. jaanuaril kell 16.00 esitletakse muuseumi Vanatalo laudas seto rahvarõivaraamatut, mille sündi on andnud panuse Eesti Vabaõhumuuseumi teadur-kuraatorid Elvi Nassar paljude artiklite autorina ja Maret Tamjärv toimetajana. 
Loe lähemalt
30.12.22

Muuseumiroti nominent: Piiriveere sibula- ja kalapäev

Muuseumiroti kogukonna sõbra tiitlile kandideerijate seas paistsime tihedas konkurentsis silma Piiriveere sibula- ja kalapäevaga, mille puhul on tegemist iga-aastase oodatud suursündmusega, kuhu tulevad kohale setode ja peipsivene vanausuliste kogukondade liikmed üle terve Eesti, et tähistada üheskoos mihklipäeva/sügistööde lõppu, hoida oma kultuuri elavana ja tutvustada seda ka muuseumi külastajatele.
Loe lähemalt
19.12.22

Muuseumiroti nominent: Biskviitportselanist seinakaunistuse konserveerimine

Tutvustame lähemalt Eesti muuseumide aastaauhinnale kandideerivat konserveerimisprojekti - Eesti Rahva Muuseumi kogudesse kuuluva seinakaunistuse biskviitportselanist buketi konserveerimist ja eksponeeritavuse taastamist.
Loe lähemalt
30.11.22

Tee ühes meiega heategu! Kogume ukrainlastele villaseid kudumeid

Külm ja pikk talv on ees ning sõda Ukrainas kestab. Kogume villaseid kudumeid nii Eestisse jõudnud kui ka Ukrainas sõdivatele ja varjendites peituvatele ukrainlastele. Kudumid anname üle Slava Ukrainile, kes toimetab need abivajajateni.
Loe lähemalt
01.08.22

Leivakonkurss 2022

Eesti leiva päeva puhul on sel päeval mitu aastat korraldatud parima laadaleiva konkurssi, nii ka tänavu. Sel aastal on konkursist osa võtma oodatud kõik, ka kodus küpsetajad ja kaugemates Eestimaa nurkades tegutsejad. Kui ise kohale ei jõua, saada oma leib konkursile!
Loe lähemalt
04.07.22

Mida teha suvel vabaõhumuuseumis koos lastega?

Vabaõhumuuseumi avaras metsapargis võib iga laps muretult joosta, hüpata ja hõisata. Taludes saab aga kogeda vana aja elu-olu. Lisaks ootab muuseumis veel palju põnevat avastamist. 
Loe lähemalt
15.06.22

Tule lugudest ja kirjandusest inspireeritud jaaniõhtule!

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 23. juunil Rocca al Maresse jaaniõhtut tähistama. Raamatukogude aasta puhul on õhtu programm inspireeritud lugudest ja Eesti kirjanduselus tähtsatest hetkedest. Osa saab traditsioonilistest jaanitegevustest, tantsuks mängivad armastatud Kukerpillid.
Loe lähemalt
08.06.22

Kolmapäevased ekskursioonid

Sel suvel jätkame kolmapäevaste ekskursioonidega, kus muuseumi teadurid ja kuraatorid tutvustavad parimaid palu oma valdkondadest.
Loe lähemalt
30.05.22

Lastekaitsepäeva puhul on 1. juunil peredele sissepääs tasuta

Selleks, et ärgitada peresid lastega rohkem koos huvitavalt ja kasulikult aega veetma, ning tagada kõigile lastele ja noortele parem ligipääs kultuurile on 1. juunil – lastekaitsepäeval – peredele sissepääs vabaõhumuuseumisse tasuta.
Loe lähemalt
25.04.22

Kutsume muuseumi 65. sünnipäevale pühendatud kevadlaadale

Kutsume 1. mail osa saama muuseumi sünnipäevale pühendatud suurest kevadlaadast. Taludes ja õuedel toimuv programm tutvustab muuseumitöö eri tahke ehitusest elava ajalooni. Kevadlaadal pakutakse eestimaist toidukaupa ja käsitööd.
Loe lähemalt
01.04.22

Karjalaskepäeva kombestik

Praegusel ajal on 1. aprill tuntud naljapäevana, kuid rahvakalendrist on see teada kui karjalaskepäev, mil kari lasti kas või korrakski välja ka halva ilmaga. Peamised tegevused olid sel päeval seotud ennetava maagiaga, et tagada karja tervis, loomade kojutulek ja sigimine ning tõrjuda eemale hunte ja muid ohtusid.
Loe lähemalt
30.03.22

Lubja-aasta tutvustab paekivi ja lubja traditsioonilist ning kaasaegset kasutust

Eesti Vabaõhumuuseum korraldab 2022. aastal koos ligi 20 partneriga rahvuskivi 30. sünnipäevale pühendatud lubja-aasta. Üritusterohke aasta jooksul tutvustakse paekivi ja selle töötlemisel saadud lubja kasutusvõimalusi ehituses.
Loe lähemalt
18.03.22

Tasuta sissepääs Ukraina kodanikele

Eesti Vabaõhumuuseum pakub Ukraina kodanikele tasuta sissepääsu ning eelregistreerimisega giidiekskursioone inglise, vene või ukraina keeles. 

Ukraina kodanikele oli tasuta sissepääs kuni 2023. aasta lõpuni.
Loe lähemalt
25.02.22

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub vastlanädalale!

Kutsume vastlapäeva ja maaslenitsa kommetest osa saama koguni kolmel päeval: 27. veebruaril, 1. märtsil ja 5. märtsil. Kolm päeva pakuvad sportlik-meeleolukat vaheldust igale vanusele ja iga ilmaga: saab vastlakombeid meelde tuletada ja neid ise proovida, tunda rõõmu toekast vastlatoidust ja õues viibimisest.
Loe lähemalt
25.02.22

Mida põnevat teha vabaõhumuuseumis?

Talvine vabaõhumuuseum tegutseb küll veidi rahulikumas rütmis, kuid pole sugugi igavlev. Siin on hea olla, kui soovid viibida värskes õhus keset ajaloolist küla. Pakume inspiratsiooniks välja 5 vahvat ideed, mida koos perega vabaõhumuuseumis teha.
Loe lähemalt
31.01.22

Parima püsinäituse autor ja aasta muuseumiarendaja on Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Muuseumide Aastaauhindade tseremoonial pälvis Eesti Vabaõhumuuseumi Kolhoosi korterelamu 2021. aasta parima püsinäituse tiitli ja Suure Muuseumiroti. Kolhoosi korterelamu julge ja uuendusmeelne projekt valiti ka aasta muuseumiarendajaks.
Loe lähemalt
19.01.22

Laternamatkad aitavad taastada unikaalse aida-lauda raida hoone

Laternamatkad on võtnud südameasjaks aidata taastada vabaõhumuuseumi Kolga talu juurde kuulunud aida-lauda-raida hoone, mis hävis süütamise tõttu 1987. aastal.
Loe lähemalt
04.01.22

Vabatahtlikust muuseumitöötajaks

5. detsembril tähistati rahvusvahelist vabatahtlike päeva. Ka Eesti Vabaõhumuuseumis käib abiks palju vabatahtlikke, kes aitavad meid nii igapäevaste toimetuste juures kui ka rahvakalendriüritustel. Vahel juhtub ka nõnda, et endistest vabatahtlikest saavad täieõiguslikud töötajad. 

Loe lähemalt
07.12.21

Sirje Runge "Suur armastus/ Kaunis lagunemine"

Installatsiooniga “Suur Armastus / Kaunis Lagunemine”, loovutab Sirje Runge loodusele oma kümnemeetrise õlimaali. Monumentaalne maal on vabaõhumuuseumisse püstitatud spetsiaalselt selle tarbeks ehitatud metallkonstruktsioonile ning jäetakse seejärel looduse stiihiate kätte lagunema.
Loe lähemalt
22.11.21

Pühadeaeg Eesti Vabaõhumuuseumis

Tänapäeval jõuludest rääkides mõtleme tihti just jõululaupäeva ja esimest jõulupüha. Vanarahvakalendri järgi aga kestavad jõulupühad üle kahe nädala alates toomapäevast 21. detsembril kuni kolmekuningapäevani 6. jaanuaril, saartel lausa küünlapäevani veebruari alguses.

Loe lähemalt
08.11.21

Keelekild: käkitegu

KÄKITEGU – väga lihtne tegevus või asi; käkkide valmistamine
Loe lähemalt
08.11.21

Keelekild: pudrusilm

PUDRUSILM – lohk pudruportsu keskel, kuhu pannakse võid või rasva
Loe lähemalt
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti