Sel suvel jätkame kolmapäevaste ekskursioonidega, kus muuseumi teadurid ja kuraatorid tutvustavad parimaid palu oma valdkondadest. Ekskursioonid algavad kell 17.30 peakassa juurest ja kestavad ca 1,5 tundi. Ekskursioonile on vajalik eelnevalt ette osta pilet Fienta keskkonnast. Vabade kohtade olemasolul saab pileti soetada 1 tund enne algust ka muuseumi kassast. Ekskurisooni pileti hind on 12 eurot ning sellega saab siseneda muuseumi ja osaleda ekskurisoonil. Ekskursiooni piletiga saab muuseumisse tulla samal päeval juba varem.

15. juuni ekskursioon: "Talurahva saun ja saunakombestik"
Rahvatarkus ütleb, et laupäeval ootas väsinud talumeest kolm head asja: soe saun, soe puder laual ja soe naine voodis. Vabaõhumuuseumis on mitmeid toredaid talusaunu. Mõningaid neist tutvustab muuseumi teadur Elvi Nassar väikesel õhtujalutuskäigul.
Pileti saate osta siit

29. juuni ekskursioon "Päikesevarjuga Via Appial - suvemõisad ja baltisaksa suvitajad"
Kui tavaliselt kutsume oma külastajaid tutvuma maarahva kunagise elu-oluga, siis seekord räägime 19. sajandi teise poole – 20. sajandi alguse jõukate tallinlaste suvisest elust. Muuseumile ongi koduks üks neist suvemõisatest – raehärra Arthur Girard de Soucantoni poolt 1863. aastal Kopli lahe kõrgele kaldale rajatud Rocca al mare, mille naabriks 18. sajandist pärit Liberty suvemõis. Ekskursiooni juhib Maret Tamjärv. 
Pileti saate osta siit

13. juuli  ekskursioon "Luupainajad, peninukid, kratid ja kollid ehk pilguheit vanade eestlaste müstilisse maailma"
Millele toetus eestlane vanasti ja mis oli selle põhjuseks? Millestki pidi sõltuma viljasaagi suurus, kuskilt pidid tulema haigused ja keegi pidi otsustama ilma üle.
Ekskursiooni viib läbi Einike Sooväli.
Pileti saate osta siit

27. juuli "Aias ja peenramaal. Huviretk Eesti vabaõhumuuseumi taluaedades"
Eesti Vabaõhumuuseumi püsinäituse kuraator Anneli Banner viib külastajad jalutuskäigule muuseumitalude aedadesse ja jutustab meie taluaianduse ajaloost. Räägime erinevate aia- ja põllukultuuride taludesse jõudmisest. Vaatame, kuidas ja mis põhjustel on aedade ja õuede väljanägemine aja jooksul muutunud. Käik algab pärisorjuseaegsest Sassi-Jaani talust ja lõpeb 1930. aastate kodukaunistamise ideedest kantud Härjapea talu aias.
Pileti saate osta siit