Sel suvel jätkame kolmapäevaste ekskursioonidega, kus muuseumi teadurid ja kuraatorid tutvustavad parimaid palu oma valdkondadest. Ekskursioonid algavad kell 17.30 peakassa juurest ja kestavad ca 1,5 tundi. Ekskursioonile on vajalik eelnevalt ette osta pilet Fienta keskkonnast. Vabade kohtade olemasolul saab pileti soetada 1 tund enne algust ka muuseumi kassast. Ekskurisooni pileti hind on 12 eurot ning sellega saab siseneda muuseumi ja osaleda ekskurisoonil. Ekskursiooni piletiga saab muuseumisse tulla samal päeval juba varem.

27. juulil "Aias ja peenramaal. Huviretk Eesti vabaõhumuuseumi taluaedades"
Eesti Vabaõhumuuseumi püsinäituse kuraator Anneli Banner viib külastajad jalutuskäigule muuseumitalude aedadesse ja jutustab meie taluaianduse ajaloost. Räägime erinevate aia- ja põllukultuuride taludesse jõudmisest. Vaatame, kuidas ja mis põhjustel on aedade ja õuede väljanägemine aja jooksul muutunud. Käik algab pärisorjuseaegsest Sassi-Jaani talust ja lõpeb 1930. aastate kodukaunistamise ideedest kantud Härjapea talu aias.
Pileti saate osta siit

10. augustil ekskursioon: "Talulaudad ja pudulojused"
Ekskursioonil tutvustab teadur-kuraator Elvi Nassar muuseumi mõningaid lautasid ja räägib taluloomapidamisest. Loomi peeti vanal ajal ka rehealuses ja rehetoas, nii polegi „Loomad elutoas!“ pelgalt imestushüüd filmist „Suvitajad“, vaid kunagine karm elutegelikkus. Ringkäigul saab näha ka pudulojuseid ehk muuseumi väikeloomi.
Pileti saate osta siit

24. augustil ekskursioon: "Elust, olust ja inimestest Kolhoosi korterelamus 1960ndatest tänapäevani"

1960. aastatel ehitatud laudatööliste kortermajas saab sisse kiigata maainimeste kodudesse 1960., 1970., 1990. ning 2010. aastatel. Kuidas kulges argipäev ühiskorteris? Milline oli pereelu õitsval sotsialismiajal? Mis juhtus maal pärast kolhooside lagunemist? Kuidas on korraldatud igapäevaelu tänastes kaugtöö tingimustes?
Pileti saate osta siit