Talvine vabaõhumuusem ei maga talveund. Ta tegutseb küll veidi rahulikumas rütmis, kuid pole sugugi igavlev. Siin on hea olla, kui soovid viibida värskes õhus keset ajaloolist küla. Samuti saab talvel kasutada võimalust, mida suvel tihti nappima kipub: istuda mõnes talus korraks maha ja rääkida perenaisega sellest, kuidas vanasti elati. Vaata siit lähemalt muuseumi talvist programmi. 

Pakume inspiratsiooniks välja 5 vahvat ideed, mida koos lastega talvises muuseumis teha.

1. Lumisel päeval sõida tõukekelguga
Lumise ilmaga laenutada kassast tõukekelk ja tee sellega üks korralik sõit muuseumi külateedel. Rõõmus meel ja sportlik vorm on garanteeritud. 

2. Kelguta ja sõida jääkarusselliga
Kas sa teadsid, et Rocca al Mare kõige parem kelgumägi on vabaõhumuuseumis? Just nii! Võta kelk kaasa, või osta see kassast ja tule kolme tuuliku mäele kelgutama! Seal samas on tiigil valmis jääkarussell. 

3. Kohtu muuseumi koduloomadega
Sepa talus kepsutavad aias lambad. Peipsivene majas ootavad teid kaks küülikut, kanad ning kitsepreilid Pipi ja Juula. Setu talus on ennast mõnusasti sisse seadnud kass Vasso. Hobused Amoros ja Elbrus viivad kõik huvilised vankrisõidule. NB! Anna oma hobusõidu soovist teada juba kassas, siis teab kutsar hobuse valmis seada. Vaata lisaks siit

PS! Vabaõhumuuseumis on teretulnud ka neljajalgsed sõbrad. Siiski palume, et hoiaksite oma koera terve külastuse vältel rihma otsas.

4. Külasta Kolhoosi korterelamut
2021. aasta parima püsinäituse auhinnaga pärjatud Kolhoosi korterelamus avaneb võimalus kogeda vanemate ja vanavanemate nooruspõlve aegu. Hoones on neli kolmetoalist korterit, mis annavad pildi inimeste argielust 1960. aastatest tänapäevani.

Lisaks on hoone keldrikorrusel avatud mängu- ja tegevusala „Väikese Ilmari maailm“, kus saab lisaks kõigele muule mängida 1970.-1980. aastate lauamänge. Küsi perenaiselt, kas ta õpetab sind voltima vahvat konna?! Äratundmisrõõmu jagub siin majas rohkelt.

5. Tee läbi põnev orienteerumismäng "Pulmakoti täitmine"
Kui kõik ülal nimetatud tegevused on tehtud, on aeg täita pulmakott. Lae alla tasuta äpp NUMU, kust leiad põneva orienteerumismängu, mis aitab Eesti Vabaõhumuuseumi külas seigeldes tundma õppida Eesti ajalugu, taluelu, pulmakombeid ning erinevate ametimeeste töid. Lisaks on äpis olemas ka kogu muuseumi ekspositsiooni tutvustav audiogiid.

Peale pikka jalutuskäiku on mõnus külastada Kolu kõrtsi ning nautida mõnusat kõhutäit. 

Enne muuseumisse tulekut saate mugavalt osta e-pilti

Talvehooajal on muuseum avatud T-P kell 10-19. Muuseumi kassa on avatud kell 10-17. 

Kohtume Eesti Vabaõhumuuseumis Rocca al Mares!