Eesti Vabaõhumuuseumis on ka talvisel hooajal küllaga teha ja avastada - ajalooline küla ümbritsetuna kaunist loodusest. Soovitame istuda mõnes talus korraks maha ja rääkida perenaisega sellest, kuidas vanasti elati. Selleks, et tegevuste valik lihtsamalt läheks, pakume välja 5 vahvat tegevust, mida vabaõhumuuseumis teha.

1. Seikle jõulusokuga

Eesti Vabaõhumuuseumis kestavad jõulud jaanuari lõpuni välja, sest seni saab seigelda jõulusokuga. Tegemist on vahva seiklusmänguga, mis viib mängijad avastusretkele mitmetesse muuseumi hoonetsesse. Lahenda ülesandeid ja saa teada, kuidas vanasti jõulupühi peeti. Seikluse juhendi saad endale kaasa muuseumi kassast või allalaadida muuseumi kodulehelt.

2. Lumisel päeval sõida tõukekelguga ja kelguta
Lumise ilmaga nagu täna, on parim mõte laenutada tõukekelk ja teha sellega üks korralik sõit muuseumi külateedel. Kas sa teadsid, et Rocca al Mare kõige parem kelgumägi on meie muuseumis? Just nii! Võta kelk kaasa ja tule kolme tuuliku mäele kelgutama!

3. Kohtu muuseumi koduloomadega
Vabaõhumuuseum on koduks mitmetele loomadele. Sepa talus kohtate lambaid Juulit ja Maalit. Peipsivene majas ootavad teid küülikud ja kitsepreilid Pipi ja Juula. Uuri perenaiselt ehk on võimalik proovida ka kitse lüpsmist?!

PS! Vabaõhumuuseumis on tere tulnud ka neljajalgsed sõbrad. Siiski palume, et hoiaksite oma neljajalgse sõbra terve külastuse vältel rihma otsas.

4. Külasta Kolhoosi korterelamut
Kolhoosi korterelamus avaneb võimalus kogeda vanemate ja vanavanemate nooruspõlve argielu. Hoones on neli kolmetoalist korterit, mis annavad pildi inimeste argielust neljal erineval ajastul. Lisaks on hoone keldrikorrusel avatud tegevusala „Väikese Ilmari maailm“, kus saad mängida 1970.-1980. aastate lauamänge. Äratundmisrõõmu jagub rohkelt!

5. Tee läbi põnev orienteerumismäng "Pulmakoti täitmine"
Kui kõik ülal nimetatud tegevused on tehtud, on aeg täita pulmakott. Lae alla tasuta äpp NUMU, kust leiad põneva orienteerumismängu, mis aitab Eesti Vabaõhumuuseumi külas seigeldes tundma õppida Eesti ajalugu, taluelu, pulmakombeid ning erinevate ametimeeste töid. Lisaks on äpis olemas ka kogu muuseumi ekspositsiooni tutvustav audiogiid.

Kohtume Eesti Vabaõhumuuseumis Rocca al Mares!