Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Haridus

Lapsekspert


Eesti Vabaõhumuuseum otsib 9-12 aastaseid lapsi ehk lapseksperte, kes aitaksid muuseumil kujundada uut püsiekspositsiooni lastele huvitavaks, mugavaks ja arendavaks.  


Kes võiksid olla lapseksperdid?  

Eesti Vabaõhumuuseum ootab lapsekspertideks kõiki 9-12 aastaseid lapsi. Oodatud on kõik - nii need, kes väga armastavad muuseumides käia kui ka need lapsed, kes polegi kunagi üheski muuseumis veel käinud.


Mida lapsekspert tegema peab?  

Lapseksperdid kohtuvad koolivaheaegadel ja igal korral võtame ette ühe teema, mis puudutab nii meie muuseumit ja seda elu, mida elasid eesti inimesed vanal ajal kui ka meie tänapäevaste laste elu.


Kui kaua lapseksperdiks olemine kestab?  

Lapseksperdid kohtuvad koolivaheaegadel kuni selle aasta oktoobrini – ehk 3.03, 27.04, 15.06, 21.08, 25.10. Kui lastele hakkab muuseumis meeldima, ootame neid osalema ka edaspidi meie tegevustes. 


Mis lapsekspertide töö tulemusel valmib?  

Eesti Vabaõhumuuseum kavandab uut peredele suunatud ekspositsiooni “Talulapse maailm. Väike samm loeb”. See ekspositsioon koosneb kahest osast. Karjalapse rada viib pered seiklema koos karjapoiss Antsu ja tema sõber Muriga muuseumi taludesse, metsadesse ja mere äärde. Lapsekspertide head mõtted aitavad kavandatavat ekspositsiooni muuta veelgi mängulisemaks ja põnevamaks, küsida küsimusi, mis lastele korda lähevad, õpetada kuraatoreid, kuidas tänapäeva lapsepõlv erineb või sarnaneb vana aja talulapse maailmaga. 


Eesti Vabaõhumuuseum ootab sel korral endaga koos avastama ja muuseumit arendama kõige rohkem 12 lapseksperti


Registreerimine on lõppenud
. Kõigi kandideerinutega võtame ühendust hiljemalt 23. veebruaril.    


Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti