Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Haridus

Õppematerjalid

Siit leheküljelt võib leida õppematerjali ja ülesandeid, mis põhinevad Eesti Vabaõhumuuseumi ekspositsioonil. Peamisteks teemadeks on talurahva igapäevane elu-olu, tööriistad ning kombed. Põhiliselt on materjal ja ülesanded loodud E-koolikoti keskkonda. Neid on võimalik lahendada õpilastel iseseisvalt, kuid need pakuvad hulgaliselt arutelukohti ka laiemas ringis.

Talupoja pulmad 19. sajandil

Tänapäeval pole abiellumine eriti populaarne – saab ka ilma. 19. sajandil ei saanud kuidagi ilma ning korraliku pulma juurde käis suur hulk mängulisi kombeid. Vaata filmi talupoja elu tähtsündmuse – pulmade kohta ja saad teada, kes on kuulueit? Mille jaoks kosjaviina tarvis oli? Mida oli õige kinkida?Koostöös Tallinna Ülikooliga valmisid 2017. aastal E-koolikotti erinevad ülesanded, mis puudutavad talurahva elu argisemat külge.

Eesti talu ja külaarhitektuur

Eesti Vabaõhumuuseumil on olemas väga informatiivne audiogiid NUMU mobiilirakenduses, mis on allalaaditav nii GooglePlay-st kui AppStore-ist. See annab hea ülevaate külaelust, rehemajast ning talukultuurist. Selleks, et õpitut kinnitada saab E-koolikoti ülesandeid lahendada SIIT.

Talumajapidamises kasutatud tööriistad

Töö ei karda tegijat, ütleb eesti vanasõna. Mis tööriistad ühe talupoja majapidamises kindlasti olemas olid ja kuidas neid üldse kasutada sai? Õppevara, mis puudutab tööriistu on leitav SIIT ja selle põhjal tehtavad ülesanded SIIT.

Talupoja hügieen

Talupoegade hügieeni ja pesemisharjumusi on uurinud teadur Heiki Pärdi. Tema uurimine on jõudnud raamatukaante vahele, aga internetis on kättesaadav ka samasisuline artikkel. Selle põhjal on E-koolikotti koostatud ülesanded. Nii artikkel kui ülesanded on leitavad SIIT.

Sobilikud põhikooli III astmele ja gümnaasiumile
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti