Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Külastajainfo

Hea teada

  • Jalgrattaga muuseumis
Vabaõhumuuseumis võib sõita enda jalgrattaga või jätta selle külastuse ajaks kassamaja ees olevasse rattaparklasse. Jalgratta saab ka külastuse ajaks kassast laenutada. Vaata liikumisvahendite laenutamise hinnakirja

  • Koertega muuseumis
Hästi käituvad koerad on muuseumi pargis teretulnud, kuid palume, et hoiaksid oma neljajalgse sõbra rihma otsas. Vabaõhumuuseumis liigub nii kodu- kui metsloomi. Koeraga eksponaathoonetesse siseneda pole lubatud (v.a. juhtkoerad).

Koeraga Kolu kõrtsis einestades vali istekoht talliruumis. Härjapea ja setu talus küsi perenaiselt julgelt oma neljajalgsele sõbrale joogikauss. Hea peremees koristab oma looma järelt.

  • NUMU äpp
NUMU äpi saab tasuta laadida nutiseadmesse ning sellest leiab vabaõhumuuseumi põhjaliku audiogiidi (8 keeles), muuseumi kaardi ning seiklusliku orienteerumismängu noortele (3 keeles).

  • Pildistamine ja filmimine
Enda tarbeks pildistamine ja filmimine on vabaõhumuuseumis lubatud tasuta. Kommertseesmärgil pildistamine ja filmimine on lubatud vaid eelneval kokkuleppel muuseumi turundusosakonnaga ja hinnakirja alusel.

  • Riietus
Eesti Vabaõhumuuseumisse tulles pane selga ilmale vastavad riided ning külateedel liikumiseks sobilikud jalanõud.

  • Piknikuplatsid
Eesti Vabaõhumuuseumi parkmets on vahva koht pikniku pidamiseks igal aastaajal. Piknikulina võib laotada nii mere äärde, külaväljakule kui Nätsi tuuliku ümbrusesse.

  • Tuleohutus
Tule tegemine on vabaõhumuuseumis rangelt keelatud. Lõkkeplatsi kasutamine on võimalik vaid eelneval kokkuleppel üritusturundusosakonnaga (yritus@evm.ee). Suitsetamine on lubatud vaid selleks ettenähtud kohtades.

  • Palume ettevaatust
Palume olla ettevaatlik kiikumisel: kiigel võib korraga viibida kuni 6 inimest, kiigele minna ja tulla võib vaid kiige seisu ajal, kiigest tuleb kõvasti kinni hoida ning hoog olgu mõõdukas.

Merekallas on varisemisohtlik ja järsk.
Suvehooajal võib kõrges rohus olla puuke.

  • Muuseumi kodukord
Muuseumis ei ole lubatud: üle aedade ronida; katustest roogu tõmmata; nööri või keelava märgi alt ruumi siseneda; loomi sööta ja häirida; taimi murda või muul moel looduskeskkonda kahjustada; prügi maha visata.

  • Soovime pakkuda kõigile meeldivat külastuskogemust.
Kui külastajad häirivad või seavad ohtu teisi külastajaid, muuseumitöötajaid, muuseumi kogusid ja vara või on SA EVM võlglased, on meil õigus paluda neil muuseumi territooriumilt lahkuda ning neile teenust mitte pakkuda.

Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti