Vastlapäeva tähistamise komme on sajanditevanune ja see on paljuski püsinud muutumatult siiani. Eesti Vabaõhumuuseum ootab külastajaid lustima ja saama osa selle päeva põnevast kombestikust pühapäeval, 11. veebruaril. Vaata kava siit.

 

Heitlikud ilmaolud liulaskmist ei takista! Veelgi enam – sel aastal toimub Rocca al Mare suurimal kelgumäel isetehtud kelgu konkurss. Žürii hindab nii kelgu väljanägemist, liu pikkust kui ka sõidustiili. Laske loovusel lennata, sest parimat autasustatakse muuseumi aastapääsmega.

 

Kolu kõrtsis toimub ka väga eriline sündmus – Maxima uue lasteraamatu „Minu aastaring“ esitlused kell 13 ja 15. Raamatu autoriks on Katariina Libe, kelle uut teost on võimalik ka kohapealt kaasa osta. Kindlasti saavad külastajad kõrtsis nautida ka traditsioonilisi vastlaroogasid ning vanavanemate retsepti järgi valmistatud vastlakukleid.

Traditsioonilistest vastlakommetest saab osa muuseumi hoonetes. Kuie koolis meisterdatakse seajalakondist vurri, Kolga talus suusatatakse ja Jüri-Jaagu talus mängitakse vastlamänge. Kuna vastlapäev on talvine naistepüha, siis saab sel puhul tutvuda nii 1930. aastate kui ka tänapäevaste ilunippidega Lau külapoes ja Kolhoosi korterelamus.

Õige vastlapäev on teisipäeval, 13. veebruaril ning ka sel päeval oodatakse külastajaid vastlakommetest osa saama ja vastlaliugu laskma. Selle päeva kavaga saate tutvuda siin.