Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Korralda üritus

Ristimine ja varrud

Läbi aegade on meie esivanemad tähtsaks pidanud, et laps saaks varakult ristiveega pühitsetud ehk kurja eest kaitstud. Ristiti tavaliselt pühapäeval kodus või kirikus. Lapsele anti nimi vanavanema või vaderi, ka sünnipäevale lähedase tähtpäeva järgi. Ristimisele järgnesid mitmepäevased varrud. Vabaõhumuuseumi ajaloolises Sutlepa kabelis on võimalik läbi viia pidulik ristimistalitus koos ristimispeoga Kolu kõrtsis või kiigeplatsil. Ilmaliku nimepaneku saab meeldejäävaks muuta varrudega kõrtsi sakstekambris.

Ristimine


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.


Ehitud Sutlepa kabelis viiakse läbi pidulik luterlik ristimistalitus. Varrud rahvuslike roogadega kaetud laua ümber Kolu kõrtsis või kiigeplatsil annavad võimaluse koos lähedastega kaunist sündmust jagada ja veelgi meeldejäävamaks teha.

Lisandub pidupäeva menüü.


Varrud


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Lapsele nimepanemine on tähtis sündmus, mille puhul ikka vaderid, lähemad sugulased ja tuttavad kokku kutsutakse. Vanasti kingiti vastsündinule tavaliselt hambaraha, tänapäeval hõbelusikas vm. Varruliste tantsud, mängud, laulud andsid vanal ajal uue ilmakodaniku elurattale hoo sisse. Kolu kõrtsi hubane sakstekamber või setu talu laut on sobilikud ruumid sellise peo pidamiseks.

Lisandub pidupäeva menüü.
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti