Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Meist

"Talulapse maailm. Väike samm loeb"

„Talulapse maailm. Väike samm loeb!“ on vabaõhumuuseumi uus mitmeosaline projekt, mille eesmärk on tuua pered nutimaailmast looduse keskele ja tutvustada keskkonnahoidlikku mõtlemist läbi eesti taluelu argipäeva.

Projekti üks osa on Kolga talu aida-lauda rait – mänguline taluelu ja keskkonnahariduse keskus. Kolga taluelu ja keskkonnateemaline tegevuskeskus tutvustab endisaegset taluelu lihtsal, mängulisel ja perekondi kaasaval moel, mis on arusaadav nii kodu- kui välismaisele külastajale.

Kolga talu tegevuskeskus on mõeldud külastamiseks tervele perele: väikelapsed saavad tutvuda erinevate koduloomadega nii tegevusalal kui laudas ning mõttemängude abil nende kohta rohkem teada saada. Veidi suuremad saavad teada, mida ja millistest loomadest saab ning mõistavad, millist tööd nõuab loomade eest hoolitsemine ja kui vastutusrikas ülesanne on loomapidamine. Täiskasvanud ja suuremad lapsed saavad vana aja talupidamist kõrvutada tänapäevaste tarbimisharjumistega ning õpivad väärtustama loodussäästlikku mõtteviisi. Seeläbi kanduvad need väärtused ka nooremale põlvkonnale.

Erinevate sihtgruppide vastuvõtuvõimet ja meediume arvesse võttev lähenemine aitab olulistest teemadest rääkida mänguliselt ja kaasavalt. Käed-külge tegevused aitavad õppida loomulikult ja eneselegi märkamatult.


Projekti eesmärgid:

  1. Keskkonnateadlikkuse tõstmine, säästliku eluviisi ja loodushoiu propageerimine
  2. Atraktiivse ja tervikliku külastuskogemuse loomine Eesti Vabaõhumuuseumis, Eesti taluelu tutvustamine kodu- ja välismaistele külastajatele
  3. Erinevatele vanuseastmetele põneva tegevuse ja teadmiste pakkumine
  4. Muuseumi haridusvaldkonna tegevuse laiendamine
  5. Ajalooliste põllukultuuride ja loomatõugude tutvustamine

Projekti „Väike samm loeb! Kolga talu arendamine säästliku eluviisi ja loodushoidu väärtustavaks pereturismi tegevuskeskuses“ toetab EAS summas 190 951 €. “Rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames“.


Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti