Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Haridus

Gümnaasiumile

Aastaringsed programmidKoolitund aastal 1910


Harjutame selget ja hoolsat veerimist, sulega kirjutamist, rehkendamist ja näitame teadmisi katekismuseraamatu tundmise alal - just nii nagu koolipreili nõuab.


Igal perel oma märk


Juba ammusest ajast märgistas eestlane oma tööriistu ja muid esemeid peremärkidega. See aitas aru saada, milline ese millisele perele kuulus. Uurime museaalidel vanu peremärke ning räägime nende ilmumisest tööriistale.


Ringkäik muuseumis


Eesti Vabaõhumuusem on nagu üks suur küla. Siin on palju erinevaid talumajapidamisi, ei puudu ka kool, kõrts, külapood, veskid ja kabel.


Talurahva tööriistad


Talupere tegi kõik tööd oma kätega - hoolitseti selle eest, et kõhud täis ja kehad kaetud oleksid. Kuidas pesumasinata pesu pesti ja triikrauata riie sirgeks sai? Kust saadi vanal ajal tööriistad? Mis on lüpsik, koot ja pütt? Uudistame ja proovime ise nii meeste kui ka naiste töid erinevates taludes.


Seiklusmäng muuseumis


Ühel jaaniööl avastas väike Taavet, et Vanapagan on kogu külarahva röövinud. Poisikest ootas ees raske aasta, sest pidi ellujäämiseks kõikide töödega üksi hakkama saama.


Hooajalised programmidJõulud koolidele

8. - 22. detsember

Talvine pööripäev, mil taevaväravad on valla, on sobivaim aeg, et tulevaks aastaks enda ja lähedaste elu mõjutada. Mängime rehetoas vanu jõulumänge ja ennustame, mida toob uus aasta.


Eluring – sünnist surmani

23. aprill - 28. september

Inimese elu koosneb paljudest väikestest ringidest – aastarõngastest, millesse mahub hulgaliselt tähtsamaid ja argisemaid, korduvaid ja kordumatuid hetki.


Pakutrükk

29. september - 22. aprill

Inimene on alati armastanud kaunistada endale kuuluvaid esemeid ja riideid erinevate sümbolitega. Iga programmis osaleja kujundab endale pakutrüki tehnikas valmiva torusalli, mille saab endaga koju kaasa võtta.


Broneeri tund


Võta meiega ühendust täites broneeringuvorm.
Tel: 6 549 126
Email: kuiekool@evm.ee

Muuseumitunde on võimalik tellida eesti, vene ja inglise keeles. Pakume soodushinda grupile, kes osaleb samal päeval kahes muuseumitunnis või broneerib korraga kolm muuseumitundi.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti