Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Juurdepääsetavus

Eesti Vabaõhumuuseumis on praegu ligi 80 ekponaathoonet. Ajaloolised originaalhooned ei vasta tänapäeva ligipääsetavuse nõuetele ja igale poole ei ole võimalik ratastooliga sisse pääseda. Ometi soovime, et võimalikult paljud külastajad meie püsinäitusest ja keskkonnast osa saaksid. Selleks oleme koostanud püsinäituse kohta kirjeldustõlked ja valmistanud osade talude jaoks taktiilsed õueplaanid. Lisaks plaanime ehitada kaldteid ja teha osa ekspositsioonist kättesaadavaks virtuaalselt.

 

Muuseumisse jõudmine


Ühistranspordiga

Muuseumisse saab tulla bussiga number 21, 21A ja 21B. Välju peatuses Rocca al Mare, mis asub Vabaõhumuuseumi teel. Bussist väljudes pööra paremale ja liigu mööda kõnni- ja kergliiklusteed tagasi umbes 25 sammu. Sinust vasakule jääb nüüd vabaõhumuuseumi parkla. Ületa parklast väljuv reguleerimata ülekäigurajaga sõidutee. Hoia kella 11 suunas ja liigu edasi umbes 14 sammu. Seejärel pööra vasakule ja astu veel umbes 27 sammu. Nüüd on sinu ees parklasisene sõidutee. Ületa see, astu 4-5 sammu ja oled jõudnud vabaõhumuuseumi kassa maja ukse ette.

 

Kassast tagasi bussipeatusesse

Tagasi kesklinna saab bussiga number 41 ja 41B. Muuseumi kassamajast väljudes astu mõned sammud, kuni jõuad parklasisese sõiduteeni. Ületa see ja liigu otse edasi umbes 40 sammu. Oled jõudnud tiheda liiklusega Vabaõhumuuseumi teeni. Ületa reguleerimata ülekäigurajal sõidutee, pööra vasakule ja umbes 40 sammu pärast jõuad bussipeatusesse.


Muuseumis liikumine


Muuseumi peamised teed on kruusakattega, mis vihmasel ajal võivad olla pehmed ja porised, talvel teinekord ka libedad. Metsa vahel leidub pinnaskattega jalgradu, millest mõned on ratastooliga läbimiseks liiga kitsad ja ebatasased. Tuulikute mägi saarte tsoonis on küllalt järsu tõusuga. Sinna soovitame ratastoolis külastajal liikuda setu ja peipsivene majapidamiste kaudu.


Kolga talu lauda-aida-raita saab külastada ratastoolis. Kolhoosimajja kahjuks ratastooliga sisse ei pääse. Selle külastamiseks soovitame perenaiselt küsida nutiseadme ja tutvuda hoonega virtuaaltuuri vahendusel. 


Liikumise abivahendid

Kassast on tagatisraha alusel võimalik tasuta laenutada ratastooli või tugiraami. Soovitame selle eelnevalt broneerida telefonil  +372 654 9100.

Väikeste laste jalavaeva kergendamiseks saab kassast laenutada käru (hind 5 €, tagatisraha 10 €). Hinnakirja vaata siin.


Kirjeldustõlked ja taktiilsed õueplaanid

Nägemispuudega külastajal aitavad muuseumis liikuda ja ekspositsioonist osa saada kirjeldustõlked. 

Sassi-Jaani, Köstriaseme, Pulga ja Härjapea talu kohta võid soovi korral külastuse ajaks kassast tasuta laenutada plastist ruumilised õueplaanid koos pimekirjas selgitustega. 


Pimeda juhtkoer

Pimeda juhtkoeral on erinevalt lemmikloomadest lubatud siseneda eksponaathoonetesse. Koeraga muuseumis liikudes palume arvestada, et siin elab nii kodu- kui metsloomi ja palume hoida koer rihma otsas. Koeraga Kolu kõrtsis einestades vali istekoht kõrtsi talliruumis.

 

Tualetid

Invatualetid asuvad kassas, Kolu kõrtsi juures ja Kolga lauda-aida-raidas.

 

Puhkekohad

Oleme mitmele poole muuseumi territooriumile paigutanud pinke, kus jalga puhata. Samuti võib istumiseks julgesti kasutada eksponaathoonete aidamademeid.

 

Söögikohad

Kõrts pakub traditsioonilisi ja koduseid Eesti toite. Vaata lisainfot ja tutvu menüüga siin

Maiustusi ja joogipoolist on võimalik osta muuseumikassas olevast poest ja Lau poest. 

Suvehooajal on saarte piirkonnas avatud suvekohvik.


Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti