Kuie koolimajas saab iga sünnipäevalaps võtta koos oma külalistega ette põneva ajarännaku vanaaja talulapse ellu. Miks tahtsid vanasti lapsed väga koolis käia? Mis tunne on päris ise vanaaegse sule ja tindiga kirjutada? Milliseid mänge mängisid vanasti lapsed, kui internetist ei osatud veel undki näha? Neile ja veel paljudele teistele küsimustele aitab vastuse leida Kuie kooli koolipreili või koolmeister, kes juhatab sünnipäevalised põnevas ja harivas sünnipäevaprogrammis läbi vanaaja talulapse koolitee ja mängude.  


Sünnipäev toimub Kuie koolimajas, mille teisele korrusele saab katta toreda sünnipäevalaua. Kuie koolimajas leiab aset ka vanaaja koolitund, kus lapsed saavad ise sule ja tindiga kirjutada, krihvliga tahvlile rehkendusi kritseldada ja piiblipajatusi kuulata. Huumoriga vürtsitatud koolitunnis võivad soovijad proovida, mis juhtus vana aja karmis koolis ulakamate õpilastega ehk mis tunne on klassiruumi nurgas herneste peal põlvitada.  


Kuigi vanaaja lastele koolis käia väga meeldis, siis oli neilgi palju muid toimetusi. Samamoodi saavad ka Kuie kooli sünnipäevalised oma kiireid jalgu ja teravat taipu proovile panna, lahendades   ülesandeid erinevates kohtades kaunis Eesti Vabaõhumuuseumis. Lisaks sellele kuulusid talulapse ellu kindlasti ka lõbusad mängud kaaslastega, mida koolipreili või koolmeister sünnipäevalistele õpetab.  


Kõigi sünnipäevaliste ühistööna valmib sünnipäeva jooksul sule ja tindiga kirjutatud õnnesoovidega raamat ning sünnipäevalast ootab ka muuseumi poolt personaalne kingitus.  


Kogu paketi maksumus on 190 €, mis sisaldab sünnipäevaprogrammi koos läbiviijaga, ruumi renti ja muuseumipileteid kuni 25-le inimesele. Sünnipäevapidu Kuie koolimajas kestab kokku kuni 3 tundi.


BRONEERI SIIN


Eesti Vabaõhumuuseumis saab laste sünnipäevasid pidada ka Setu talus ja seiklusmänguna muuseumi territooriumil.