Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Kanut

Muuseumidele

Kanut on asutatud eeskätt kõikide Eesti muuseumide teenindamiseks. Osutame kvaliteetset konserveerimise, restaureerimise ja digiteerimise teenust ning pakume nõustamist samades valdkondades.

Meie tugevuseks on pikaajalised kogemused ja oma ala meistrid, kes omavad kompetentsi väga erinevate materjalide konserveerimisel. Viimastel aastatel oleme jõudsalt arendanud digiteerimisvõimekust. Meil on esemete, negatiivide ja klaasnegatiivide digiteerimiseks kasutada tõenäoliselt Eesti parim tehnika ja know-how.

Korraldame koolitusi ja nõuandepäevi restauraatoritele ja konservaatoritele ning ootame asjahuvilisi praktikale. Tegeleme ka konservaatorite kutse andmisega. Siin saate tutvuda ka konservaatorite kutse standardiga ja kutse andmise korraga.

Kultuuriministeeriumi valitsemisalasse kuuluvad riigimuuseumid ja kultuuriministeeriumi muuseumikogu kasutavad sihtasutused saavad Kanuti teenuseid kasutada riigi poolt selleks antava eelarve ulatuses tasuta (siin saate tutvuda vastava muuseumide nimekirjaga). Iga aasta 1. oktoobriks ootame muuseumide peavarahoidjatelt järgmise aasta tellimust, mis palume saata aadressil katrina.saar@evm.ee.

Eesti muuseumide kogud on väga rikkalikud ja seetõttu on konserveerimise ning digiteerimise tööd palju. Eelisjärjekorras saame ette võtta neid museaale, mis lisanduvad püsiekspositsiooni või on seotud uude aastasse kavandatud näitustega. Laekunud tellimused arutame muuseumide ja sihtasutuste esindajatega läbi ning 1. detsembriks paneme kokku järgmise aasta tööde plaani.

Juhul kui muuseumi tellimus ei mahu prioriteetsete tööde hulka või kui muuseumil on jooksva aasta sees tekkinud lisavajadus Kanuti konserveerimis- või digiteerimisteenuse järgi, siis alati tasub küsida meilt nimetatud töö tasulise tegemise võimalust. Hinnakirjaga saab tutvuda siin.
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti