Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Kanut

Meist

Keskus Kanut, mis on kandnud aja jooksul erinevaid nimekujusid, tegutseb juba üle kolmekümne aasta. 1986 aastal asutati Eesti Vabaõhumuuseumi, Eesti Kunstimuuseumi ja Rahvusraamatukogu konservaatorite baasil Kanuti eelkäija Vabariiklik Restaureerimiskeskus. 1989 aastal nimetati keskus ümber Ennistuskojaks Kanut. 2014 aastast alates liitusid Eesti Vabaõhumuuseum ja Ennistuskoda Kanut üheks sihtasutuseks ning sellest ajast on kasutusel keskuse nimi – Konserveerimis– ja digiteerimiskeskus Kanut.

Sõltumata nimetusest on Kanut kogu oma olemasolu jooksul tegelenud ühe valdkonnaga, milleks on kultuuriväärtuslikud esemed. Kanuti oskusi ja teenuseid on aastate jooksul kasutanud kõige enam Eesti muuseumid. Samas on meie juurde leidnud tee ka erinevad teised asutused ning eraisikud. Kanuti meistrite käed on taastanud tuhandete suuremate või väiksemate esemete algse väärtuse, on muutnud nende ilu nähtavaks või peatanud nende hävinemisprotsessi. 2006. aastast alates lisandus Kanuti poolt pakutavate teenuste loetelusse fotode, negatiivde, trükiste, dokumentide, maalide ja erinevate muude esemete digiteerimine. Kümned tuhanded Kanutis loodud digifailid lubavad uurida, taasluua ja nautida väärtuslikke esemeid ilma neid hoiukohast välja võtmata ning mingilgi moel kahjustamata.

Kõigile, kes vajavad abi kultuuriväärtusliku või emotsionaalselt väärtusliku vara korrastamisel või selle digiteerimisel, on Kanuti uksed avatud. Kanut – see on veel palju muud peale konserveerimise, restaureerimise ja digiteerimise. Kõike, millega Kanut tegeleb, milliseid teenuseid pakub ja kuidas Kanutit leida, saate vaadata täpsemalt kodulehelt, kasutades vasakul asuvat menüüd.

Kalev Uustalu
konserveerimisdirektor


Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti