Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Meist

Vabad praktikakohad

Eesti Vabaõhumuuseum pakub erinevaid praktikakohti järgmistes valdkondades:

Aianduspraktika


Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad aianduse eriala ning tunnevad huvi aianduse ajaloo ja vanade aiataimede vastu. Muuseumis saab tundma õppida vanu pärandsorte ning proovida kätt erinevate aiatööde juures alates peenarde tegemisest ja külvamisest-istutamisest ning lõpetades saagi koristamise ja keldrisse paigutamisega. Töö toimub erinevatest ajaperioodidest pärit muuseumitalude aedades.

Kontaktisik: püsiekspositsiooni kuraator Anneli Banner, anneli.banner@evm.ee


Muuseumipraktika tekstiili konserveerimise erialal


Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad tekstiilkäsitöö, pärandtehnoloogia (rahvuslik tekstiil) või tekstiili konserveerimise eriala.

Muuseumis saab tegeleda muuseumitekstiilidega ekspositsioonis ja hoidlates, tutvuda tekstiilikonservaatori töö dokumenteerimise põhimõtetega ning teha lihtsamad konserveerimistöid vastavalt vajadusele.

Kontaktisik: muuseumi konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht, marike.laht@evm.ee


Muuseumipraktika puidu konserveerimise erialal


Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad puitkäsitöö, pärandtehnoloogia (puit) või mööbli restaureerimise eriala, teiste erialade õpilased ja tudengid saavad praktikat teha kokkuleppel ja võimaluste leidmisel.

Muuseumis saab tegeleda puitesemetega ekspositsioonis ja hoidlates, tutvuda puidukonservaatori töö dokumenteerimise põhimõtetega ning teha lihtsamad konserveerimistöid vastavalt vajadusele.

Kontaktisik: muuseumi konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht, marike.laht@evm.ee


Praktikat puudutavate küsimuste korral aitab teaduskommunikatsiooni spetsialist Andra Roosmets aadressil andra.roosmets@evm.ee.


EVM Konserveerimis- ja Digiteerimiskeskus Kanut pakub praktikakohti konserveerimisvaldkonnaga seotud koolidele.

Üldjuhul oodatakse õppureid praktikale alates II õppeaastast. Praktikakoha taotlemiseks palume praktikandilt lühikest enesetutvustust ning ülevaadet tehtud töödest.

Praktikat on võimalik teostada:

Maali-, metalli- ja puidu konserveerimise osakonnas


Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad maali-, metalli-, puidu- või polstri konserveerimise eriala.  Kontaktisik: osakonnajuhataja Grete Nilp, grete.nilp@evm.ee


Esemete konserveerimise osakonnas

(paber, foto, nahk, tekstiil, plastid, keraamika, kivi jms)

Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes soovivad tegeleda erinevatest materjalidest objektidega. Kontaktisik: osakonnajuhataja Grete Ots, grete.ots@evm.ee


Praktika vabaõhumuuseumis ja Kanutis on tasustamata, transporti ja majutust ei kompenseerita.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti