Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Meist

Vabad praktikakohad

Eesti Vabaõhumuuseum pakub praktikakohti järgmistes valdkondades:


Turundus ja kommunikatsioon
Klienditeenindus
Aiandus
Muuseumipraktika: tekstiili või puidu konserveerimine

Konserveerimis- ja Digiteerimiskeskus Kanut:


Maali-, metalli- ja puidu konserveerimine
Erinevatest materjalidest esemete konserveerimine 



Turundus- ja kommunikatsioonivaldkonna praktika


Ootame praktikale valdkonna üliõpilasi või täiendkoolituse läbinud inimesi. Praktika käigus on võimalik panustada erineval moel vastavalt vajadustele ja praktikandi oskusetele ja huvidele. Tegevused võivad hõlmata copywritingut nii eesti, kui ka inglise või mõnes muus võõrkeeles, kampaaniate sisu loomist ja teostamist, andmete analüüsimist, kodulehe haldamist, kujundus- ja tõlketöid ning muuseumi või sündmuste pildistamist ja videote tegemist.

Kontakt: muuseumi kommunikatsioonijuht Triin Verro, triin.verro@evm.ee


Klienditeeninduspraktika


Praktika klienditeenindajatele kaubanduses ja piletimüügis.
Kontakt: Helen Kiissel helen.kiissel@evm.ee, telefon +372 6549 110

Kolu kõrtsis klienditeenindajatele, kokkadele, abikokkadele ja pagaritele.
Kontakt: Zanna Tamberg; zanna.tamberg@evm.ee, telefon +372 6549 119


Aianduspraktika


Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad aianduse eriala ning tunnevad huvi aianduse ajaloo ja vanade aiataimede vastu. Muuseumis saab tundma õppida vanu pärandsorte ning proovida kätt erinevate aiatööde juures alates peenarde tegemisest ja külvamisest-istutamisest ning lõpetades saagi koristamise ja keldrisse paigutamisega. Töö toimub erinevatest ajaperioodidest pärit muuseumitalude aedades.

Kontakt: püsiekspositsiooni kuraator Anneli Banner, anneli.banner@evm.ee


Muuseumipraktika tekstiili konserveerimise erialal


Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad tekstiilkäsitöö, pärandtehnoloogia (rahvuslik tekstiil) või tekstiili konserveerimise eriala.

Muuseumis saab tegeleda muuseumitekstiilidega ekspositsioonis ja hoidlates, tutvuda tekstiilikonservaatori töö dokumenteerimise põhimõtetega ning teha lihtsamad konserveerimistöid vastavalt vajadusele.

Kontakt: muuseumi konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht, marike.laht@evm.ee


Muuseumipraktika puidu konserveerimise erialal


Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad puitkäsitöö, pärandtehnoloogia (puit) või mööbli restaureerimise eriala, teiste erialade õpilased ja tudengid saavad praktikat teha kokkuleppel ja võimaluste leidmisel.

Muuseumis saab tegeleda puitesemetega ekspositsioonis ja hoidlates, tutvuda puidukonservaatori töö dokumenteerimise põhimõtetega ning teha lihtsamad konserveerimistöid vastavalt vajadusele.

Kontakt: muuseumi konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht, marike.laht@evm.ee

EVM Konserveerimis- ja Digiteerimiskeskus Kanut 


Üldjuhul oodatakse õppureid praktikale alates II õppeaastast. Praktikakoha taotlemiseks palume praktikandilt lühikest enesetutvustust ning ülevaadet tehtud töödest.

Maali-, metalli- ja puidu konserveerimine


Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes omandavad maali-, metalli-, puidu- või polstri konserveerimise eriala. 
Kontak: osakonnajuhataja Grete Nilp, grete.nilp@evm.ee

Esemete konserveerimine 

(paber, foto, nahk, tekstiil, plastid, keraamika, kivi jms)
Praktikat on võimalik sooritada õppuritel, kes soovivad tegeleda erinevatest materjalidest objektidega.
Kontakt: osakonnajuhataja Grete Ots, grete.ots@evm.ee


Praktika vabaõhumuuseumis ja Kanutis on tasustamata, transporti ja majutust ei kompenseerita.

Praktikaid puudutavate üldküsimuste korral aitab teaduskommunikatsiooni spetsialist Haldi Ellam aadressil haldi.ellam@evm.ee.  


Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti