Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Korralda üritus

Jõulupidu lastele

Jõulupidu lastele Kolu kõrtsis


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Saanisõit viib lapsed muuseumi väravast Kolu kõrtsi. Esmalt teeme suud magusaks ja siis vaatame, kuidas valmistuti jõuludeks vanal ajal. Enne pühi koristati eluruumid suure hoolega ja põrandat ei tohtinud pühkida enne, kui jõulud läbi – vastasel korral kardeti, et ka õnn saab majast välja pühitud.
Jõuludeks toodi koju kõik välja laenatud asjad ning jõulude ajal ei laenatud midagi välja. Kõik tööriistad viidi ulualla. Ehiti kogu majapidamine ning valmistati aasta rikkalikumad piduroad. Kui maja korras, toodi sisse jõuluõled ja käidi saunas. Õlgedel mängiti jõulumänge, puhati ja ka magati.

Tuletame meelde jõuluaja mängud, meisterdame kingitusi, ehteid ja ootame jõuluvana.


Jõulupidu lastele Setu talu laudas


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Jõulud on ilusaim aeg aastas. Meie setu talus saab seda oodatud püha suurema seltskonnaga tähistada. Jõulupidu algab saanisõiduga mööda kaunist metsateed. Pärast pikka sõitu on võimalik musi magusaks teha ja kehale värskendust anda. Sellele järgneb vanade jõulukommete tutvustus, kingituste meisterdamine, jõulumängude mängimine ning kindlasti leiab ka jõuluvana meie juurde tee.

Lisainfo:

Jõulumenüü paneme kokku vastavalt soovile, kuid peolaudade menüüd saad uudistada siit.

Juurde on võimalik tellida erinevaid õpitubasid, rahvatantsuetteasteid, etendusi jm.


Jõulupidu lastele Kuie koolis


Kui soovid oma lasteaia- või klassikaaslastega „vanamoodsaid“ jõulupühi, siis Kuie kool on selleks just sobilik paik. Loeme jõuluevangeeliumi, mängime vanu jõulumänge ning loodame, et takuse habemega jõuluvanamees meie heade laste juurde tee leiab. Peolised saavad omalt poolt katta maitsva pühadelaua.

Pidu sobib lastele alates koolieelikutest.

Tulenevalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest, saame sel aastal Kuie koolis jõulupidu korraldada vaid lasteaia- või kooligrupile, ilma lapsevanemateta.

Hind 850 € sisaldab muuseumi sissepääsupileteid, hobusõitu (30 min), jõuluvanameest ning kahte programmijuhti. Kokku 2,5 tundi.


* Grupi suurus kuni 30 inimest.

Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti