Eesti Vabaõhumuuseum ei maga talveund, vaid tegutseb rahulikumas rütmis. Tule ühes perega muuseumi, võta kaasa ka vanavanemad ja veeda üks tõeliselt tore päev. Jagame teile inspiratsiooniks viite tegevust, mida kindlasti vabaõhumuuseumi külastades teha. Talvehooaja kavaga saate tutvuda siin.

Osta pilet ette siit

Naudi sügisilma!

Vabaõhumuuseumis on väga palju ruumi: jookse, hüppa lompides või avasta metsaradu. Siin saad hingata värsket õhku, nautida sügise kuldseid värve ja korjata erksavärvilisi lehti. Muuseumisse tulles riietu ilmale sobilikult. Pane jalga kummikud ning selga soojad riided, kätte käpikud ja pähe müts. Rõõmus meel ja sportlik vorm on garanteeritud!


Saa tuttavaks muuseumi koduloomadega!

Peipsivene majast on sel sügisel kujunenud tõeline laste tõmbenumber. Näha saab kitsi Pipit ja Juulat ning küülikuid. Kindlasti tasub maja perenaiselt uurida, kuidas nende loomade eest hoolitseda ja lahendada loomateemalist ristsõna!

Kõrval olevas Setu talus on ennast mõnusasti sisse seadnud kass Vasso, keda võib päeva jooksul kohata terves muuseumis ringi jalutamas ja kasside asju ajamas. Sepa talu aedikus saab näha meie lambaid Juulit ja Maalit. Hobused Fiona ja Elbrus viivad kõik huvilised Kolu kõrtsi juurest vankrisõidule.

Külasta Kolhoosi korterelamut! 

2021. aasta parima püsinäituse auhinnaga pärjatud Kolhoosi korterelamus koged vanemate ja vanavanemate nooruspõlve aegu. Hoones on neli kolmetoalist korterit, mis annavad pildi inimeste argielust 1960. aastatest tänapäevani.
Hoone keldrikorrusel on avatud mängu- ja tegevusala „Väikese Ilmari maailm“, kus saad lisaks kõigele muule mängida 1970.–1980. aastate lauamänge, uurida kuidas töötab kettaga telefon või kui palju kaalub piimapakk. Küsi perenaiselt kolhoosimaja pereviktoriini, et majaga tutvumine oleks veelgi põnevam! Võime kinnitada, et äratundmisrõõmu jagub selles majas rohkelt!


Külasta Lau poodi, kust leiate lapsepõlve maiustused!

Meie muuseumis tegutseb ehtne külapood, mille kaubavalik viib teid tagasi 1938. aastasse. Poemamsel jagab soovitusi maiustuste osas, mille valik võtab silme eest kirjuks: jõhvika-, leiva-, pirni-, vanilje- ja banaanimaitselised sefiirid, laimi- ja vanilje linnupiimakommid, mitmesugused küpsised, erimaitselised iirised, piimatilk, pastilaa, marmelaad, padjakommid ja monpansjed. Tundub pikk nimekiri? See pole kindlasti kogu kaubavalik!
Avasta muuseumi suurim aare!

Need on meie hoonete perenaised ja –mehed, kellelt saab uurida lisaks hoonete ajaloole ka seda, kuidas vanasti elati. Ühes nendega saab osa põnevatest tegevustest, mida kunagi nende majas tehti. Näiteks Härjapea talus saate ühes perenaisega meisterdada looduslikest materjalidest kaunistusi ja kuuseehteid (kaugel need jõuludki on). Kuie koolis õpetab koolipreili tindi ja krihvliga kirjutamist. Setu talus räägitakse ja näidatakse, millised on setu naise ja neiu rahvarõivad.


Peale pikka ringkäiku astu sisse Kolu kõrtsi, kust saab maitsvat Eesti toitu. Sel ajal, kui lapsevanemad puhkavad, saavad lapsed mängida vanamoodi mänguasjadega, joonistada või voltida sokku.

Lae alla tasuta NUMU äpp, kust leiad tasuta muuseumi audiogiidi ja põneva orienteerumismängu "Pulmakoti täitmine".


Boonus! Midagi lapsevanematele – külasta näituseid!

Teid ootavad mitu põnevat näitust erinevates muuseumide hoonetes või lausa vabas õhus!


 

Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani.

Muuseumi hooned, kõrts ja kassa on avatud kl 10-17.

Muuseumi pargis saab jalutada kl 10-19.