Valdkonnad
Eesti maaehituspärand
Maaarhitektuuri konspekt, muuseumikogud, põhikirjandus ja oma maja ajaloo uurimine
Astu sisse
Nõustamine majaomanikele
EVMi koordineeritud majaomanikele suunatud ehitusalane nõustamisvõrgustik.
Astu sisse
Vana maja taastamine
Näpunäited, juhised ja majaomanike kogemused, mis aitavad vana maja renoveerida ja hooldada.
Astu sisse
Teabekogu
Kasulikku lugemist: käsiraamatud, juhendmaterjalid, monograafiad, trükised jm.
Astu sisse
Sündmused
04.12.24 - 30.12.24
Näitused
"Raudteemajade saatus" Kehtna Raamatukogus
Näitus "Raudteemajade saatus" on jõudnud Kehtna Raamatukokku!
2020. aastal loodud näitusega tähistab Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskus Eesti raudtee 150. juubelit – 1870. aastal alustas tööd Paldiski–Tallinna–Tosno raudteeliin.
23.11.24 - 22.04.25
Näitused
Staliniaegsed ja -järgsed peremajad Eestis. 1940-1950. aastate tüüpprojektid
Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse teadurid Alois Andreas Põdra ja Heiki Pärdi on valmis saanud uue näitusega „Staliniaegsed ja -järgsed peremajad Eestis. 1940-1950. aastate tüüpprojektid“. Näituse autorid kutsuvad vaatajat üles mõtisklema, kas meie ehituspärandi hulka kuuluvad vaid rehemajad ja muud väärtuslikuks tunnistatud hooned või leiab väärtuslikku ka "tavalise ja igava" arhitektuuri hulgast.
04.11.24 - 27.12.24
Näitused
"Talumaja silmad ja suud" Tartu Linnaraamatukogu Karlova harukogus
Näitus „Talumajade silmad ja suud“ on jõudnud Tartu Linnaraamatukogu Karlova harukogusse! Näitus sündis Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuses vajadusest näidata vanade talumajade kõnekamaid detaile – uksi ja aknaid, mis nagu inimese silmad ja suugi annavad ühele hoonele sisuka ja väärika näo.
Ajaveeb
-
29.11.24
Uus näitus! Individuaalelamute tüüpprojektid 1940. ja 1950. aastail
Tüüpprojektide järgi püstitati 1940. ja 1950. aastail ligikaudu 35 000 eramut. Uus näitus, "Staliniaegsed ja -järgsed peremajad Eestis. 1940-1950. aastate tüüpprojektid", on loodud mõttega tähelepanu juhtida nende majade esialgsele arhitektuurile. Näituse autorid kutsuvad üles mõtlema, kas meie ehituspärandi hulka võiks kuuluda ka selline "tavaline ja igav" arhitektuur.Loe lähemalt -
01.11.24
Ühe erilise maja lugu: suurejooneline Muhu-Suurevalla magasiait
Kuidas meie esivanemad näljaajal talvekuud üle elasid? Viljavarud, mis olid kaitstud magasiaitades, mängisid olulist rolli nende ellujäämises ja igapäevaelus. Novembrikuu erilise maja loos uurime, kuidas magasiaitade süsteem tekkis ja toimis ning vaatame ka tähelepanuväärset Muhu-Suurevalla magasiaita, mis on ainulaadne näide meie arhitektuuripärandist.Loe lähemalt -
07.10.24
Ühe erilise maja lugu: Kalzenau juugendlik maja Mõisakülas
Selle kuu erilise maja loos viib Heiki Pärdi lugeja juugendstiili radadele väikses Mõisaküla raudteeasulas. Kas Valga mõjul (raudteeühendus!) või Riiast tulnud tuultest oli juugendiga nakatatud ka väike raudteeasula Mõisaküla. 20. sajandi algul väga hoogsalt arenenud alevis kerkis tollal maju nagu seeni pärast vihma ja enne Esimest maailmasõda ehitati sinna ka paar silmapaistvat juugendstiilis elu-ärihoonet: Mõisaküla Ühispanga maja ja Karl Kalzenaule kuulunud hoone.