Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Haridus

Virtuaalprogrammid


Kodutööd läbi aja  


Talupere pidi tegema palju tööd, et suurel perel oleks kõht täis ja riie seljas. Millised olid naiste tööd ja mille eest vastutasid mehed? Missugused tegevused jäid lapse kanda ja kas neid saab võrrelda tänapäeva lapse kohustustega? Kuidas pesumasinata pesu pesta ja riie pärast sirgeks saada? Mille jaoks kasutada kaelkookusid ja mida teeb ahjuluud? Räägime, mis töid keegi oskab teha ja missuguseid tööriistu leidub tänapäeva kodudes.


Virtuaalses tunnis osalemiseks vajavad õpilased kaamera ja mikrofoniga arvutit, ruudukujulist riidetükki (25x25 cm) või majapidamispaberit, lõngajuppi või paela (u 40 cm).

Tund kestab kuni 45 minutit.

Muuseumitund sobib alates koolieelikutest.


Ajahüpe vanasse kooliaega ehk koolirõõm 

karmi korraga koolis


Rollimänguline koolitund viib lapsed 1910. aasta vallakooli klassiruumi, kus koolipreili käe all õpetatakse usuõpetust, rehkendamist, ilukirja ja laulmist. Kõik lapsed peavad tundides aktiivselt osalema, sest nõudlik koolipreili ei salli ulakusi ja sõnakuulmatust. Vigurväntasid ähvardab preili lausa kuivatatud herneste peale põlvitama panna! Koolipreili jutustab, miks oli kooliaasta vanasti palju lühem ja miks vanemad ei tahtnud oma lapsi kooli saata.


Virtuaalses koolitunnis osalemiseks vajavad õpilased kaamera ja mikrofoniga arvutit, paberilehte, harilikku pliiatsit ja kustutuskummi.


Koolitund kestab 45 minutit.

Muuseumitund sobib nii koolilastele kui täiskasvanutele.Virtuaalne ringkäik 


Kui vabaõhumuuseumisse tulek tundub liiga suure ettevõtmisena, saab siinseid võlusid nautida ka koolis olles. Kaameraga muuseumis ringikäiv pedagoog saadab pildi teile koju või kooli kätte. Üheskoos saab arutleda, milline oli vanasti talupoja elu-olu ja eluring. 


Koolitund kestab 45 minutit.

Muuseumitund sobib alates II kooliastmest.Broneeri tund


Võta meiega ühendust täites broneeringuvorm

Virtuaalprogrammi hind on 50 €  grupile .
Kõik muuseumitunnid on ettetellimisel ja toimuvad E-R kl 10:00-17:00.
Muul ajal lisandub tunnihinnale programmijuhi tasu.


Lisainfo:   
Tel: +372 5341 9788
Email: kuiekool@evm.ee

Muuseumitunde on võimalik tellida eesti, vene ja inglise keeles. 

Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti