Eesti Vabaõhumuuseumi avaras metsapargis saab nautida kaunist loodust, avastada metsaradu ja kuulata linnulaulu. Muuseumi hoonetes aga kogeda vana aja elu-olu ning ka ise käed külge panna ning proovida töid ja tegemisi, mis tänaseks paljude jaoks sootuks unustatud on.

Kas tead, mis on sulase leivakoti kaalumine või hobusemäng? Kuidas kõndida karkudega või looga alt läbi pugeda? Pulga talus saab lustida nagu karjalaps. Kolga talus meisterdada endale peremärki, setu talus aga riide jääkidest kaltsunuku. Sepa talus saab tutvuda villatöödega ning ise kraasida, kedervarrega kedrata ja lõngakera kerida. 

See pole kõik - tutvu siin suvise muuseumi programmiga.

Vabaõhumuuseumis elavad mitmed koduloomad, kellega tutvust teha. Sepa talu karjamaal söövad rohtu lambad Juuli ja Maali. Uued maalambad elavad aga Jüri-Jaagu talus. Peipsivene talu juures jalutavad vabalt ringi kitsed Pipi ja Juula. Muuseumi pargi alal võib näha ringi jalutamas kass Vassot. Lisaks leiab Köstriaseme talust kanapere, Pulga talus elavad haned ja Härjapeal küülikud. Kindlasti uuri majade perenaistelt, milline on loomade iseloom ja kuidas nende eest hoolitsetakse. 

Veel ideid:

  • Puhka jalga ja söö kosutav kõhtutäis Kolu kõrtsis või mõnus jäätis uues Saarte suvekohvikus, kus saab nautida ka kaunist merevaadet. 
  • Kolu kõrtsi juures on laste mänguala, kus saab teha sõitu vanamoodi karusselliga.
  • Kolhoosi korterelamu nullkorruse mängu- ja tegelusalal katseta, kuidas töötab kettaga telefon või kui palju kaalub piimapakk.
  • Tee hobuvankriga sõitu teisipäeval, neljapäeval, laupäeva ja pühapäeval kl 11.00-15.45. Hobusõidu kohta rohkem infot leiab siit.
  • Lae alla tasuta NUMU nutimuuseumi äpp ja mängi lõbusaid seiklusmänge.
Kuula pikemalt Pere ja Kodu podcastist, mida muuseumis suvisel ajal teha.