Lumise ilmaga saab talverõõme nautida mitmel moel. Näiteks on võimalik laenutada kassast tõukekelk ja teha sellega üks korralik sõit muuseumi külateedel. Või kelgutada Rocca al Mare kõige paremal kelgumäel kolme tuuliku mäel. Kui teeolud on õiged, saab muuseumis teha ka saanisõitu.

Sooja saamiseks tasub sisse astuda majadesse, istuda korraks maha ja rääkida perenaisega sellest, kuidas vanasti elati. Jutuvestmise kõrvale saab meisterdada looduslikest materjalidest mänguasju, proovida sule ja krihvliga kirjutamist või lahendada ristsõna. Jaanuarikuu lõpuni on võimalik mängida ka Jõulusoku seiklusmängu, mille käigus saab põnevaid teadmisi jõulutraditsioonidest.

Muuseumi koduloomad elavad sügisel avatud Kolga talu raidahoones, mis on külastajatele avatud nädalavahetustel ja koolivaheaegadel: 26. veebruarist – 3. märtsini, 22.–28. aprillil. Laudas toimuvad ekskursioonid koos perenaisega kell 11.00, 13.00 ja 15.00. Hoone näitusealal on avatud käed-külge näitus "Iga väike samm loeb", kus nii väiksed kui ka suured külastajad saavad läbi mängu teada, milline oli taluelu vanal ajal, ning arutleda, kas ja mida oleks meil tänapäeval sellest õppida.

Peale pikka jalutuskäiku on mõnus külastada Kolu kõrtsi ning nautida maitsvat kõhutäit.