Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Kanut

Tehtud tööd

Mahtra Talurahvamuuseumi tool

Mahtra Talurahvamuuseumist tuli Kanutisse konserveerimisse talutool, mida museaali MuIS-i kirje nimetas stiilseks ja lisaks lubas ka head legendi. 
Uuri lähemalt

Hiiumaa muuseumi merendusliku suveniir-tindipoti konserveerimine

Suveniir-tindipott on ühest suurest ja paljudest väikestest merekarpidest kipsmassi abil kokku ühendatud dekoratiivese, mis meenutab saarekest või kaljunukki. 
Uuri lähemalt

1868. aasta puitkaanelise piibli konserveerimine

Töösse tuli puitkaaneline täisnahk köide, millel on kaks sulgurit. Plokipaber puhastati kuivalt kummipuruga, tugevalt määrdunud esimesed ja viimased poognad pesti voolavas vees.
Uuri lähemalt

Glasuuritud majoolikas kannu konserveerimine

Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluv idamaise kujuga kann on sihvaka kaela ja ümara alumise osaga. Kann puhastati, irdunud detailid liimiti tagasi ja kildude servadesse tekkinud kaod täideti kipsimassiga.
Uuri lähemalt

Kadrioru mööbli-komplekti restau-reerimine 

Eesti Kunstimuuseumi välismööbli kogusse kuuluvad diivan ja kaks tugitooli olid Vabariigi esimesel perioodil kasutuses presidendi külaliste toas. 
Uuri lähemalt

Tallinna Linnaarhiivi pärgamendi kollektsiooni digimine

Spetsiaalselt arendatud digisüsteem ja tarkvara terviklahendus on võimaldanud digimisel saavutada väga suurt värvitäpsust ja detailsust objekti kujutise edasiandmisel. 
Uuri lähemalt

Ajaloolise tapeedi konserveerimine

2016 aastal taastati Toompeal Kiriku 2 aadlipalees asuv tapetseeritud seinaskeem. Nii suures ulatuses säilinud ja konserveeritud ajalooline tapetseeritud sein on Tallinnas seni ainuke ja Eesti kontekstis väga haruldane. 
Uuri lähemalt

Eesti Kunstimuuseumi lehvikute konserveerimine

EKM Mikkeli muuseumi näitusel „Volditud maailm“ (24. aprill - 12. oktoober 2015) oli eksponeeritud 32 lehvikut, millest 23 on konserveeritud Kanutis.
Uuri lähemalt

Eesti Tervishoiumuuseumi lapsevanker

1930ndatel toodetud lapsevanker on metall konstruktsiooniga, millele kinnitub nahkrihmadega vineerist vankri kast. Enne konserveerimist olid vankri metallosad tugevalt korrodeerunud, vankri vineerist põhi oli pehkinud ja vajas väljavahetamist
Uuri lähemalt

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti