Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Haridus

Seenioridele

Eestis elavate eakate inimeste nooruspõlv jääb enamasti nõukogude aega. Olgu see aeg poliitiliselt missugune tahes, noorus on tavaliselt ikka kõige ilusam aeg elus. Sel ajal armutakse, punutakse pesa ja saadakse lapsi.

Vabaõhumuuseumi Kolhoosi korterelamus on nelja eri aastakümne korterid ja eakad saavad seal näha elu-olu mis just nende nooruspõlvest pärit. Ajastukohased interjöörid tekitavad sooja tunde ja panevad mõtlema möödunud aja kaunitele hetkedele. Psühholoogid väidavad uuringute põhjal, et nostalgiliste asjade ja situatsioonide nägemine aitab mälu värskendada ning vaimu turgutada.

Hetkel pakume eakatele kolme erinevat haridusprogrammi.


„Kuldsed kuuekümnendad ja säravad seitsmekümnendad“


Programm sisaldab giidiga jalutuskäiku meie Kolhoosi korterelamus, kus räägitakse nendest peredest, kes erinevates korterites elanud, missugune oli nende noorus ja helgeimad hetked. Juhime tähelepanu just pisikestele olmedetailidele, mida mõistavad praegu ainult sel ajal elanud inimesed. Liigume eakatele sobivas tempos ning kuulame grupiliikmete meenutusi oma noorusajast.

Pärast majaga tutvumist toimub väike teejoomine ja koogisöömine keldrikorruse puhkeruumis.

Haridusprogramm algab kassast ja kestab 2 tundi.
Hind iga osaleja kohta on 9 € (sisaldab ka muuseumi piletit).


„Elu võimalikkusest nõukogude kortermajas“


Selles programmis tutvume eriti põhjalikult nõukogude aja palkadega, vaatame, mida tol ajal ajalehtedes kirjutati, kui palju maksid erinevad asjad ja peatume defitsiidiküsimustel. Grupiliikmed saavad tuua näiteid oma elust ja jagada kogemusi. Liigume rahulikus tempos ja teeme vajadusel puhkepause.

Pärast programmi toimub väike teejoomine ja koogisöömine keldrikorruse puhkeruumis.

Haridusprogramm algab kassast ja kestab 2 tundi.
Hind osaleja kohta on 9 € (sisaldab ka muuseumi piletit).


„Kallis, kauge kooliaeg“


Kolmas programm viib eakad taas kooliaega. Vabaõhumuuseumis asub vana külakooli hoone, kus teeme erinevate ajastute koolitunde. Selles, just eakatele mõeldud programmis, saavad seeniorid kehastuda taaskord õpilasteks ja osaleda erinevates koolitundides. Toimub rehkendamine, usuõpetus, küünte ja käte puhtuse kontroll ja palju muud.

Pärast tundi toimub väike teejoomine ja koogisöömine.

Koolitund algab Kuie koolimajas ja kestab 2 h.
Hind osaleja kohta on 9€ (sisaldab ka muuseumi piletit).


Broneerimine


Seenioridele mõeldud muuseumitunde saab tellida aadressil einike@evm.ee või helistades +372 5675 4309. 

Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti