Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Korralda üritus

Õpitoad

Kolhoosiaja toitude õpituba


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.


Kui poelettidel olid ainult sea sabad ja lehma udarad, mida siis söödi? Mis oli argipäevalaual? Mis oli pidulaual?

Pakume köögi- ja söögihuvilistele võimaluse osaleda nõukogude perenaise köögiaskeldustes, et katta külalistele kohvilaud või teha perele pühapäevane lõunasöök.


Valmistame koos veidi unustusehõlma vajunud kolhoosiaegseid toite ja proovime, kuidas saada hakkama tolleaegse köögitehnikaga. Katame ajastukohase laua ja naudime toitu, mis kõigi raskuste kiuste maitseb suurepäraselt.

Kuniks toidud valmivad ja oma järge ootavad, teeme majas giidituuri, saab teada nõukogudeaegsetest toidutrendidest ja kurioosumitest, heidame pilgu ajastu klassikalistele kokaraamatutele.


* Õpituba sobib kuni 10 inimesele.

Setu toidu õpituba


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Ilus eesti vanasõna ütleb «tühi kott ei seisa püsti» Selleks, et jalg tatsuks, peab ka suu matsuma. Tule koos sõpradega ja pane proovile ehtsas setu tares oma kokakunstioskused.

Üheskoos valmistame põnevaid hõrgutisi: suulliimi, hernepasteeti, piirakuid, sõira. Lisaks toidutegemisele tutvustatakse setu toidukultuuri eripärasid, räägitakse paastutoitudest ja pidupäevaroogadest.

Õpitoa lõpetab mõnus söömaaeg pika talulaua taga. Vastavalt aastaajale saab valida erinevate roogade vahel.

*Õpituba sobib kuni 12 inimesele.


Peipsivene teeõhtu ja küünlavalmistamise õpituba


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Küünal on läbi aegade olnud soojuse, valguse ja pühaduse sümbol. Kõige väärtuslikumaks on peetud mesilasvahast küünlaid, mis ei aja põlemisel tahma ja mõjuvad tervisele hästi. Õpitoas valmistame mesilasvahast küünlaid vanausuliste kombe kohaselt rullimismeetodil. Ise tehtud küünlal on eriline energia, see on ilus kingitus endale või lähedastele.

Küünlarullimise juurde sobib suurepäraselt samovariga tee keetmine ja selle mekkimine, sest teejoomine e tšaepitie on vanausuliste päevas üks tähtsamaid rituaale. Tee keedetakse alati samovaris ning kõige paremini maitseb ta siis, kui seda rüübata alustassilt ja haugata kõrvale keedusukkerit.

Lisaks võimalik tellida pillimees ja toitlustus grupile.
*Pidu sobib kuni 10-inimesele.

Setu tantsu õpituba


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Tants on läbi aegade olnud parimaks lõõgastumisvahendiks. Muusika saatel liikumine pakub rõõmu igale inimesele, olenemata soost või east, aidates unustada argised mured.

Tule ja saa koos sõpradega osa erilisest setu tantsude õpitoast. Setude tempokad jalakeerutused – seto kargus – saab selgeks jäljendamismeetodil. Tunnetades setodele omaseid rütme, liikumisi ja kehahoiakuid, õpime mõistma selle eripärase kultuuri olemust ja väärtust.

Lisaks saab tellida toitlustuse grupile.
*Õpituba sobib kuni 30 inimesele.


Täpsem info:
Katrin Pihlapuu
katrin.pihlapuu@evm.ee või yritus@evm.ee
654 9109 ja 53442 675

Kõnedele vastame E-R kella 9.00-st kuni 17.00-ni.

Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti