Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Haridus

Jõulud koolidele

5. - 12. detsember


Jõulud on läbi aegade olnud aastaringi kõige oodatumad pühad. Neid oodati nii rehetoas, klassiruumis kui ka poemamsli juures. Kuidas pühadeks valmistuti ja milliseid traditsioone au sees hoiti, saad teada Eesti Vabaõhumuuseumi jõuluprogrammides.  Jõulud Pulga talus  


Pulga talupere jõuluaeg algab juba toomapäeval, mil mööda küla hakkasid pimeduse varjus ringi liikuma Tahma Toomad. Pulga soojas rehetoas mängime vanu jõulumänge ja ennustame, mida toob uus aasta. Kuna jõuluajal võisid isegi lapsed oma käega rikkalikult jõululaualt süüa võtta, siis pakub ka Pulga perenaine külla tulnud lastele midagi eriti maitsvat põske pistmiseks.  


Tellimiseks vali sobiv aeg broneeringukeskkonnast, helista 5341 9788 või kirjuta kuiekool@evm.ee.

 

Jõulud Kuie koolimajas  


Väikese külakooli koolipreili on klassiruumis küünlad süüdanud ja ootab lapsi koolipinki jõuluevangeeliumi lugema ning jõululaulu laulma. Klassiruumi ehib uhkesti kaunistatud kuusk. Koolipreili juhendamisel valmivad kenad kuuseehted.  


Tellimiseks vali sobiv aeg broneeringukeskkonnast, helista 5341 9788 või kirjuta kuiekool@evm.ee.


Jõulud Lau külapoes


Kuidas võeti jõule vastu Eestis 1930ndatel aastatel saab omal käel tunda ja näha Lau külapoes. Lahke poemamsel ootab lapsi lookas leti taga ning poepreiliga uuritakse, milliste toredate kaartidega vanasti oma jõulusoove lähedastele läkitati.  

Grupi suurus Lau poes: kuni 15 inimest


Tellimiseks vali sobiv aeg broneeringukeskkonnast, helista 5341 9788 või kirjuta kuiekool@evm.ee.


Sobib alates 1. klassist
Kuni 25 last
Kestab 1 tund
Hind 8 €  Tellimine


Kõik muuseumitunnid on ettetellimisel ja toimuvad E-R kl 10:00-17:00. Muul ajal lisandub tunnihinnale programmijuhi tasu. Tellimiseks vali sobiv aeg broneeringukeskkonnast, helista 5341 9788 või kirjuta kuiekool@evm.ee.

Muuseumitunnid toimuvad eesti ja vene keeles. Pakume soodushinda grupile, kes osaleb samal päeval kahes muuseumitunnis või broneerib korraga kolm muuseumitundi.

Lastegruppe saatvad õpetajad pääsevad muuseumisse tasuta: üks õpetaja iga kümne kooliõpilase ja üks õpetaja iga seitsme lasteaialapse kohta.


Kuidas tulla?


Ühistransport: muuseumi väravasse toovad teid bussid 21 ja 21b. Muuseumist kesklinna suunas viivad bussid 41 ja 41b. Vaata lisainfot soiduplaan.tallinn.ee.
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti