Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Talulapse maailm talvel

Kolga elav talu

Kolga elav talu on ekspositsioon, kus jagub tervele perele tegemist ning avastamisrõõmu tundideks.

Uhke aida-lauda raida laudaosas ja naabertalude õuedel saab tutvuda erinevate kodulindude ja -loomadega. Rehemajas ja kõrvalhoonetes võib mängulisel moel kätt proovida mitmete talutöödega nagu hobuse rakendamine, lehma lüpsmine, kalade soolamine ja juurviljade sorteerimine. Saab riietuda perenaiseks või peremeheks ning vaadata, kuidas tuleb välja pajas söögi keetmine, laua katmine või redeli valmistamine. Õues saab pesukünas pesu pesta ja kaelkookudega vett kanda, toas pärast tööpäeva kiiktoolis jalga puhata.

Näitusel „Iga väike samm loeb“ avastame, mida loomad meile annavad ning kui vastutusrikas töö on nende eest hoolitsemine. Võrdleme vana aja talupidamist tänapäevaste tarbimisharjumustega ning arutleme läbi mängu, mis on taaskasutus, kuidas toituda tervislikumalt ja säästlikumalt, kuidas piirata tarbimist ja prügi tootmist. Küsime koos, mida saame ise teha, et maailm kestaks, sest iga väike samm loeb.


Kolga elav talu on avatud suvehooajal 23. aprillist kuni 28. septembrini iga päev kell 10-18.  Näitust „Iga väike samm loeb“ palume külastada välisjalanõudeta.

Toetajad: EAS, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Matkafy Laternamatkad


Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti