Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Talulapse maailm talvel

Karjalapse seiklusrada

Karjalapse seiklusrada on mänguline ja kaasav läbi muuseumi kulgev ekspositsioon, kus külastajad saavad osa karjapoiss Antsu ja tema truu sõbra Muri põnevust täis tööpäevast. Mitmekesist tegevust pakkuv teekond viib läbi taluõuede, metsa ja kivikülvi ning paneb proovile perede nutikuse ja osavuse. Karjalapse päevas on tööd ja mängu, rõõmu ja muresid, hirme ja ahvatlusi.

Kümnest tegevuspunkist koosneval seiklusrajal saab õppida tundma metsalinde ja kariloomi, ronida puudel, kogeda kaseladvas kiikumise tunnet, sõita sea seljas ja lugeda heintel pikutades lambaid. Teekonnal saab selgeks, milliseid metsamarju ja seeni võib suhu pista ning kuidas eristada lehtede järgi puid. Koos kogetakse metsa pühadust ning õpitakse loodust nägema ja kuulama. Harjutada saab hiigelsuure ragulkaga laskmist, võsast läbimurdmist ja tasakaalu leidmist. Metsas tuleb vastu astuda hundile ja iseenda hirmudele, rabateel aga lehm soost välja tirida. Nii on kodutallu Kolgale jõudes mõnus pingile istuda ja jalga puhata.

Raja läbimine võtab aega vähemalt kaks tundi.

Kui ära väsid, võid mõned punktid vahele jätta.

Ole looduses liikudes ja karjalapsena puude otsas turnides ettevaatlik!  Karjalapse seiklusrada on avatud igapäevaselt alates 1. maist kell 10-20.

Toetajad: Muinsuskaitseamet, Eesti Kultuurkapital

Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti