Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud
29.09.22 - 22.04.23
Sündmused

Talvehooaeg vabaõhumuuseumis

Tavapilet 10 €
Sooduspilet
Perepilet 18 €

Vabaõhumuuseum ei maga talveund. Ta tegutseb küll veidi rahulikumas rütmis, aga pole sugugi igavlev. Siin on hea olla, kui soovid viibida koos perega värskes õhus keset ajaloolist küla või istuda mõnes talus korraks maha ja rääkida perenaisega sellest, kuidas vanasti elati.

Talvehooajal on vabaõhumuuseum avatud T-P
(esmaspäeviti vaid tellitud üritused ja haridusprogrammid).

  • Härjapea ja setu talu, Sassi-Jaani rehemaja, peipsivene maja, Kolhoosi korterelamu, Kolu kõrts, Kuie kool, Lau külapood on avatud kl 10-17
  • Kassa ja käsitööpood kl 10-17
  • Muuseumi park kl 10-19
  • 24. veebruar - 23. aprill saab mängida Taaveti seiklusmängu.

Pärast mihklipäeva asus talurahvas tubasematele töödele. Pimedal ja jahedal talveajal tuli perenaisel reheahju või pliiditule paistel teha käsitööd, keeta perele süüa, vaadata laste järele. Meestel oli tegemist puutöö ja põllutööriistade kordaseadmise, metsaveo ja küttepuude raiumise ning saagimisega. Lapsed see-eest ajasid tarkust taga koolmeistri range käe all.

 

Astu sisse muuseumi taludesse, koolimajja ja külapoodi, kiika Kolhoosi korterelamusse ja kõrtsi, et saada osa meie talvistest toimetustest.

 

Härjapea talu perenaine õpetab sügis- ja talvekuudel meisterdama toredaid looduslikest materjalidest mänguasju, kuuseehteid ja muud põnevat.

 

Kuie koolipreili tutvustab vana aja lapse koolielu. Kui klassiruumis parajasti tunde pole, saavad suuremad proovida tindiga, väiksemad krihvliga kirjutamist.

 

Setu talus räägitakse ja näidatakse, millised on setu naise ja neiu rahvarõivad.

 

Peipsivene maja kaetud õuel saab näha kanu, kitsi ja küülikuid, uurida, kuidas nende eest hoolitseda ning lahendada loomateemalist ristsõna!

 

Kolhoosi kortermajas saab mängida 1970.-1980. aastate laste lauamänge ja koroonat. Küsi perenaiselt kolhoosimaja pereviktoriini, et majaga tutvumine oleks veelgi põnevam!  

 

Lau poest osta head-paremat põskepistmiseks ning Kolu kõrtsis kinnita keha maitsvate koduste toitudega.Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti