Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud
29.09.21 - 22.04.22
Sündmused

Talvehooaeg vabaõhumuuseumis

Tavapilet 10 €
Sooduspilet
Perepilet 18 €
Vabaõhumuuseum ei maga talveund. Ta tegutseb küll veidi rahulikumas rütmis, aga pole sugugi igavlev. Siin on hea olla, kui soovid viibida koos perega värskes õhus keset ajaloolist küla või istuda mõnes talus korraks maha ja rääkida perenaisega sellest, kuidas vanasti elati.

Talvehooajal on vabaõhumuuseum avatud T-P
(esmaspäeviti vaid tellitud üritused ja haridusprogrammid).

  • Härjapea, Sepa ja setu talu, Sassi-Jaani rehemaja, peipsivene maja, Kolhoosi korterelamu, Kolu kõrts, Kuie kool, Lau külapood on avatud kl 10-17
  • Kassa ja käsitööpood kl 10-17
  • Muuseumi park kl 10-19

Pärast mihklipäeva asus talurahvas tubasematele töödele. Pimedal ja jahedal talveajal tuli perenaisel reheahju või pliiditule paistel teha käsitööd, keeta perele süüa, vaadata laste järele. Meestel oli tegemist puutöö ja põllutööriistade kordaseadmise, metsaveo ja küttepuude raiumise ning saagimisega. Lapsed see-eest ajasid tarkust taga koolmeistri range käe all.

Astu sisse muuseumi taludesse, koolimajja ja külapoodi, kiika Kolhoosi korterelamusse ja kõrtsi, et saada osa meie talvistest toimetustest.

Härjapea talu perenaisel on käsil peenem näputöö. Talus saad teada, mis ese ja millises tehnikas parasjagu valmimas on.

Sepa talu laudas saad uudistada määgivaid lambakesi. Küsi perenaiselt, mida lambad söövad, kuidas neid pügatakse ja mida villast tehakse. Lauda ees saad saagida kahemehesaega puid!

Kuie koolipreili tutvustab vana aja lapse koolielu. Kui klassiruumis parajasti tunde pole, saad proovida krihvliga kirjutamist.

Setu talus saad õppida pakutrükki ja tutvuda setu kaunite mustritega, mida leiab nii tekstiilidelt kui ehitistelt.

Peipsivene majas saad teada, mis on sigur ja mida peab sellega tegema, enne kui temast kohvi saab. Proovi, kui raske on sigurijuuri kohviveskiga peeneks jahvatada! Ühtlasi piilu kaetud õuele, kus mökitavad kaks kitsepreilit ja nosivad heinu kaks küülikut ning lahenda loomateemaline ristsõna!

Kolhoosi kortermajas saab mängida 1970.-1980. aastate laste lauamänge ja voltida konna. Seda lisaks kõigele muule, mida muuseumi uus maja sisaldab.

Lau poes saab osta head-paremat põskepistmiseks ning Kolu kõrtsis kinnitada keha koduste toitudega.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti