Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Muuseumi raamatud

Eesti kõrtsid

Eesti kõrtsid
Hanno Talving
Raamatus on põlistatud mälestus rohkem kui 220 kõrtsihoonest, millest enamik on tänaseks paraku jäljetult hävinenud. Lisaks konkreetsetele kõrtsidele annab raamat ka laiema ülevaate Eesti kõrtside arenguloost.

Ilmunud koostöös kirjastusega "Tänapäev". Raamat on müügil muuseumipoes. 

Muuseumi raamatud

Suitsutare

Suitsutare

Artiklikogumikust „Suitsutare“ saab lugeda hoonete muuseumisse jõudmise lugusid ning kultuuri- ja ajalooliselt märgiliste teemade käsitlusi. 
Uuri lähemalt
Eesti aia ajalugu

Eesti aia ajalugu

Anneli Banner
Mis on meie talu- ja koduaedadele iseloomulik ning mis on nende kujunemist mõjutanud ja suunanud? Mida on aiapidamine tähendanud ja mil moel talletavad vanad aiad seal kunagi toimetanud inimeste püüdlusi ja saavutusi?
Uuri lähemalt
Eesti talu. Uuem taluarhitektuur 1850-1950

Eesti talu. Uuem taluarhitektuur 1850-1950

Heiki Pärdi
Eesti vabaõhumuuseumi vanemteadur Heiki Pärdi monograafia annab põhjaliku ülevaate saja aasta jooksul toimunud muutustest Eesti talumajade ehitamises ja arhitektuuris.
Uuri lähemalt
Keldriraamat

Keldriraamat

Maret Tamjärv
Kuigi kelder on Eesti taluõuedel uustulnuk, põimub keldritega aja lugu: baltisaksa mõjud ja kartuli jõudmine meie toidulauale, 19. sajandi teisel poolel Eesti külas aset leidnud suured majanduslikud ja kultuurilised muutused, talude päriseksostmine, ehitustehnika ja kodukultuuri areng.
Uuri lähemalt
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti