Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Korralda üritus

Rahvakalendri peod

Toomapäev


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Toomapäeval, 21. detsembril võeti kodudes ette suurpuhastus, et jõulude tulekuks valmis olla. Varasematel aegadel tehti toomapäeval kaltsudest või õlgedest nukk, mis viidi teisepere ukse taha, et oma laiskusest ja mustusest lahti saada. Nii käis see nukk ukselt uksele ja naerualuseks jäi see, kes Tahma-Toomast oma ukse taga ei märganud.

Kolu kõrtsis teeme toomapäeva puhul koos kaltsunukke – Tahma-Toomaid, mängime rahvuslikke mänge ja tantsime. Laual aurab maitsev seapraad.

Lisandub toomapäeva menüü.
*Pakett sobib kuni 50-le inimesele, kuid soovi korral võime koostada ka kuni 100-le.


Küünlapäev 


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Küünlapäev, 2 veebruar, on naiste püha, mil tööd ei sobi teha. Sel päeval võivad naised punast napsu võtta, et puna palgeile tuua. Küünlapäev on hea päev ka uute küünalde valmistamiseks ja küünalde süütamiseks. Küünlatulel on ju alati olnud puhastav mõju.

Kolu kõrtsis saab küünlapäeva puhul küünlaid valmistada. Hea tuju loovad lõbusad pillilood. Kõhukinnituseks on laual rammus tangupuder, mida meie esivanemadki sel päeval süüa tavatsesid.

Lisandub küünlapäeva menüü.
*Pakett sobib kuni 50-le inimesele, kuid soovi korral võime koostada ka kuni 100-le.


Vastlapäev


Näidispakkumine - hind kujuneb vastavalt soovidele.

Vastlapäeval on ikka ja alati liugu lastud, et mõõta, kui pikaks kasvab suvel linataim, hernesuppi ja seajalgu söödud ning vastlamänge mängitud.

Muuseumis saab vastlaid pidada nii õues lumehangede vahel kui Kolu kõrtsi soojas tallialuses. Saanisõit muuseumi lumisel külateel, kada ja seaketaste ajamine ning muud lõbusad vastlamängud. Igaüks saab proovida vurri meisterdamist ning maitsta mõnusaid vastlaroogasid.

Muide, mehed olgu valvel, sest vastlapäeval võisid vallalised naised ise kosja tulla!

Lisaks saab juurde tellida toitlustuse grupile.
*Pakett sobib kuni 50-le inimesele, kuid soovi korral võime koostada ka kuni 150-le.
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti