Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud
09.04.23
Sündmused

Lihavõtted

Tavapilet 10 €
Sooduspilet 8
Perepilet 18 €

9. aprill 2023 kell 11–16

Kevad on käes! Pärast pikka paastu võib lõpuks liha võtta, noored hakkavad koos kiigel käima, värvitakse, vahetatakse ja kingitakse mune, tuuakse tuppa pajuurvad ning rõõmustatakse Kristuse ülestõusmise ja looduse ärkamise üle. Tule tähista lihavõttepühi Eesti Vabaõhumuuseumis: kiigu külakiikedel, värvi pajas mune sibulakoortega, mängi lihavõttemänge või mine hoopis linnuvaatlusretkele. Tegevust jätkub kogu perele!


OSTA PILET SIIT

Kiikumine
Avatud on kiiged külaväljakul, kiigeplatsil ning setu talu ja Peipsivene maja vahelisel külavainul. 

PROGRAMM

Munade otsimise mäng

Lihavõttejänes on Härjapea ja Sepa talu ning Kuie kooli õuedele poetanud värvilisi mune. Igas paigas on kümme muna. Loe kokku, mitu üht ja mitu teist värvi muna igalt õuelt leiad, ning saad perenaiselt midagi magusat põske pistmiseks.

Kolu kõrts – munad ühte patta!

Kõrtsi ees pajas saab igaüks värvida muna sibulakoortega eriti kauniks ja kirjuks. Munad valmistatakse ette ning pannakse ühiselt patta. Ära unusta oma munale järele tulla!


Kõrtsi tallialuses rõõmustab kl 14.30 külastajaid Kakumäe Veerise lasteaia laste ja vilistlaste kandleansambel Annely Martensoo juhendamisel.


Härjapea talu – lihavõttetoidud, munade otsimise mäng

Perenaine valmistab pühade puhul täidetud mune ja teisi pidupäevatoite Taluperenaise kõige lemmikumate retseptide järgi. Elutoas on kaetud lihavõttelaud, mida kaunistavad värvilised munad ning püramiidjas pasha.


Sutlepa kabel – jumalateenistus

Kell 15.00 toimub ülestõusmispühade jumalateenistus. Teenib õpetaja Toomas Paul.


NB! Toimub nimekirjade uuendamine.
Sutlepa koguduse liikmetel palume ennast registreerida!

Registreeri


Lau külapood – postkaardid

Astu poodi ning imetle selle maiustustest ja kõiksugu tarvilisest kraamist lookas letti! Küsi poemamslilt näha postkaardivalikut, et saata teele pühadetervitused lähedastele, ning pista need poenurgas asuvasse postkasti.


Kuie kool – munad ja linnud

Kuie koolis on munateemalisi tegevusi hulganisti: otsi õuelt mune, saa teada, milliseid eri võimalusi on munade värvimiseks, too oma kodus kaunistatud muna iludusvõistlusele või osale hoopiski munade koksimisvõistlusel.


Kell 12.00 ja 14.00 algab koolimaja eest põnev linnuvaatlusretk ornitoloog Tiit Vohtaga Tallinna Linnuklubist. Retke pikkus on u 2 tundi.

Iludusvõistlusel saab oma lemmiku poolt hääletada kuni kl 14.30, võitja kuulutatakse välja ja autasustatakse kl 14.45.

Kell 15.00 toimub klassitoas suur munakoksimisvõistlus!


Kolhoosi korterelamu – meisterdused, maiustused ja lihavõttekombestik

Kolhoosimaja on kaunilt urbadega ehitud ning toad on magusat lõhna täis. Perenaisel on käsil kohupiimakoogi ja teiste maiustuste valmistamine. Ehk antakse maitstagi?

Keldris asub lihavõtteteemaline meisterdustuba, kus valmivad looduslikust materjalist kaunistused ning tegevust jagub nii suurtele kui väikestele (osalustasu 2 €). Samas näidatakse ka õpetlikke videoid, mida lihavõttenädala igal päeval pidi tegema või just ei tohtinud teha.


Sepa talu – lihavõttemängud, munade otsimise mäng

Sepa talu õuel ootab pererahvas mängima lõbusaid lihavõttemänge: veereta mune, poksi nagu kukk või hüppa laual kõrgustesse. Mõistata, kas tunned päris munade hulgast ära puumuna või saad aru, milline muna on keedetud, milline keetmata.


Peipsivene maja – linnud ja loomad

Peipsivene maja külastajaid võtavad vastu kitsed Pipi ja Juula. Külmemal ajal on see koduks ka muuseumi kanadele ja küülikutele. Tule loomakesi tervitama ja uudistama, millised nad välja näevad!

Setu talu – paastukombed

Õigeusklikel setudel on veel käimas 7-nädalane suur paast, mis lõpeb ülestõusmispühadega. Paast ei tähenda mitte ainult tagasihoidliku toitumise perioodi, vaid peamiselt ikka hingelise puhastumise aega. Sügiseti korjasid setud hulganisti seeni ja tegid need soolaga sisse, et paastu ajal oleks hea võtta. Setu talu perenaine tutvustab õigeusklike setude paastuaegset toitumist.Toetajad ja koostööpartnerid:
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti