Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Muuseumi raamatud

Eesti talu. Uuem taluarhitektuur 1850-1950

Muuseumi raamatud

Eesti talu. Uuem taluarhitektuur 1850-1950

Eesti talu. Uuem taluarhitektuur 1850-1950
Heiki Pärdi
Eesti vabaõhumuuseumi vanemteadur Heiki Pärdi monograafia annab põhjaliku ülevaate saja aasta jooksul toimunud muutustest Eesti talumajade ehitamises ja arhitektuuris.

Saame teada, mida tõi maaelus kaasa talude väljaostmine mõisaomandusest ja nende iseseisvumine ning kuidas kohanes põline rehemaja uute nõudmistega. Raamatust leiab põhjaliku ülevaate talude õuedest ja õuehoonetest, millest kõige silmapaistvamad maa- või paekivist ehitatud karjalaudad ja tallid.

Seni vähetuntud teemana on sisse toodud ka eri aegadel toimunud uute taluelamute ja teiste hoonete projektide arhitektuurivõistlused. Eraldi peatükid on pühendatud kahele eripärase arenguga piirkonnale: Põhja-Eestis asuvatele Palmse mõisavalla taludele ja Muhule kui ühele kõige omapärasemale taluarhitektuuri piirkonnale Eestis.

Raamat on illustreeritud rohkete fotodega ja pakub nii äratundmis- kui avastamisrõõmu Eesti kodudest, kus on elanud meie esivanemad ja kus nii mõnigi kord elame ka meie.

Raamat on müügil Eesti Vabaõhumuuseumi poes ning raamatukauplustes üle Eesti.

Muuseumi raamatud

Suitsutare

Suitsutare

Artiklikogumikust „Suitsutare“ saab lugeda hoonete muuseumisse jõudmise lugusid ning kultuuri- ja ajalooliselt märgiliste teemade käsitlusi. 
Uuri lähemalt
Eesti aia ajalugu

Eesti aia ajalugu

Anneli Banner
Mis on meie talu- ja koduaedadele iseloomulik ning mis on nende kujunemist mõjutanud ja suunanud? Mida on aiapidamine tähendanud ja mil moel talletavad vanad aiad seal kunagi toimetanud inimeste püüdlusi ja saavutusi?
Uuri lähemalt
Eesti kõrtsid

Eesti kõrtsid

Hanno Talving
Raamatus on põlistatud mälestus rohkem kui 220 kõrtsihoonest, millest enamik on tänaseks paraku jäljetult hävinenud.
Uuri lähemalt
Keldriraamat

Keldriraamat

Maret Tamjärv
Kuigi kelder on Eesti taluõuedel uustulnuk, põimub keldritega aja lugu: baltisaksa mõjud ja kartuli jõudmine meie toidulauale, 19. sajandi teisel poolel Eesti külas aset leidnud suured majanduslikud ja kultuurilised muutused, talude päriseksostmine, ehitustehnika ja kodukultuuri areng.
Uuri lähemalt
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti