Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud
29.09.22
Sündmused

Mihklipäev

29. september kl 11.00-15.00


Mihklipäevaga algas talv: lõppesid põllutööd ja kari aeti ulu alla. Mehed läksid küttematerjali varuma, naised tegid algust tubaste käsitöödega, karjalapsed lasti karjast vabaks ning asusid koolipinki. Ohvriks tapeti lammas ning söödi kaalika- ja kartulitoite. Mihklipäeva pidi kindlasti pidama, et hunt järgmisel suvel karja ei tuleks ja vili põllul ikka kenasti kasvaks. Vanausulised ja setud hakkasid valmistuma paastuajaks.

Tule saa osa mihklipäeva tegemistest Eesti Vabaõhumuuseumis. Sissepääs kõigile tasuta!

 

Härjapea talu

On aeg välja otsida vokk ja vardad! Perenaine tutvustab ketramiskunsti ning näitab pooleliolevaid kudumistöid.

Kuie kool

Pärast pikka karjalapse suve tuleb taas meelde tuletada koolitee ja eelmise talve õppetükid. Koolimajas saab uurida, milline nägi vanasti välja koolilapse elu.  


Kolhoosi korterelamu

Kui kartul on salves ja toad koristatud, võib valmistuda külaliste vastuvõtmiseks. Perenaine valmistab 2019. a korteris õunakooki.


Seto Vanatalo

Ees on ootamas pikk talv. Et külma toast eemal hoida, tasub mihklipäeval sammalt seina vahele toppida. Talviste paastude ajaks tuleb varuda toidukraami, mida kasina toidu perioodil tarbida tohib. Perenaine kuivatab seeni, et neid saaks talvel pirukatesse, suppidesse ja ahjuroogadesse panna.

Petšonkini maja

Peipsi-äärsete vene vanausuliste levinumaid põllukultuure on sigur, millest valmistatakse kohvi. Sügisel tuleb sigurijuured maast üles võtta, ära pesta, käsitsi hakkida, brenneris röstida ja jahvatada. Perenaine tutvustab siguri töötlemisega seotud töid.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti