Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud
13.07.22
Sündmused

Ekskursioon: "Luupainajad, peninukid, kratid ja kollid ehk pilguheit vanade eestlaste müstilisse maailma"

Ekskursiooni pilet 12 €
Algus kell 17.30 vabaõhumuuseumi kassast. 

Tänapäeva eestlane usub millesse tahab. Mõni leiab tuge esoteerikast, teised käivad kirikus, kolmandad kummardavad loodust.

Millele toetus aga eestlane vanasti ja mis oli selle põhjuseks? Millestki pidi sõltuma viljasaagi suurus, kuskilt pidid tulema haigused ja keegi pidi otsustama ilma üle.

Kuna puudusid teaduslikud seletused, televisioon ja internet, siis leidis inimene kellegi teispoolsusest, kes kõige eest, mis maailmas toimus vastutav oli. Majavaimu vastu tuli hea olla, et kodu põlema ei läheks, maaemale tuli andameid viia, et leib laualt ei lõpeks jne. Selleks, et paharetid ja vanatondid kurja ei teeks, tuli kõikjale teha kaitsemärke.

Sellised uskumused olid paiguti pisut erinevad aga üldiselt oli kogu elu täis erinevaid müstilisi olendeid ja vaime, kes mõjutasid inimese elu. Osalt võidi märgata silmale nähtamatuid tegelasi ka tungalterade söömise tõttu, sest need tekitavad hallutsinatsioone aga kindlasti võime arvata, et inimene uskuski palju üleloomulikesse jõududesse. Mõisniku peale surutud ristiusk ei tahtnud kuidagi juurduda ja väga pingsalt hoiti kinni esivanemate edasi antud uskumustest.

Ekskursiooni viib läbi Einike Sooväli.
Grupi suurus on 5-25 inimest.

Ekskursiooni pileti palume soetada Fientast. Vabade kohtade olemasolul saab osta pileti ka 1 tund enne ekskursiooni algust vabaõhumuuseumi kassast.

Ekskursiooni piletiga saab muuseumisse tulla samal päeval juba varem.

NB! Vabaõhumuuseumi aastapääsme omanikele on ekskursioon tasuta, kuid palume Fientast soetada nullpileti.

Lisainfo:
info@evm.ee

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti