Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Kogud, teadus ja pärandehitus

Konverentsid

Tulekul: 


Lubja-aasta konverents "Traditsiooniline tulevikumaterjal"


30. novembril kell 11.00-16.30 toimub Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis konverents „Traditsiooniline tulevikumaterjal“, mille eesmärgiks on võtta kokku kevadel koos koostööpartneritega väljakuulutatud temaatiline lubjaaasta.


Konverentsi eesmärgiks on rõhutada meie sajanditepikkuse traditsiooniga ehitusmaterjali – paekivi ja sellest toodetud lubja tähtsust meie ehituspärandis. Konverentsil tulevad vaatluse alla nii lubja kui materjali ajalugu, kasutamine tänapäeval kui ka võimalikud tulevikusuunad.

Teaduspäev “Aeg ja asulad” võtab luubi alla väikeasulate endise ja praeguse konkurentsivõime


2. detsembril kell 10.00-16.30 toimub Eesti Vabaõhumuuseumi Seto laudas teaduspäev, kus on teemaks väikeasulate ajalooline areng tekkimisest tänapäevani.

Teaduspäeva üheks eesmärgiks on tutvustada muuseumis aasta jooksul tehtud teadustöö tulemusi, mis tänavu on keskendunud suures osas kunagisele eluolule väikeasulates.

Samuti soovime suunata tähelepanu väljaspool muuseumi sama valdkonnas tehtud uurimistöödele, mistõttu astuvad teaduspäeval lisaks muuseumi teaduritele üles ka erinevate ülikoolidega seotud õppejõud ja tudengid, kes räägivad väikeasulate arengutest, võimalustest, probleemidest ning väljakutsetest nii arhitektuurilises, sotsiaalmajanduslikus kui ka regionaalpoliitilises võtmes.

Teaduspäevale on oodatud kõik, kellele läheb korda eluolu väljaspool suuremaid keskuseid ning kes soovivad rahulikku keskkonda kinnisvara soetada, vanadele hoonetele uue hingamise anda või kohalikku elu edendada.


Liitu uudiskirjaga

Ole kursis põnevate sündmuste ja uudistega Vabaõhumuuseumist.
Email again:
Uudiskiri
Privaatsusnõuded
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti