Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Kogud, teadus ja pärandehitus

Praktikumid, seminarid, koolitused

Oleme koolitusi, töötubasid, seminare ja loenguid korraldanud alates 2008. aastast. Koolituste kaudu vahendame valdkonna ekspertteadmisi ehituspärandi valdajatele ja huvilistele, praktilistes töötubades anname edasi traditsioonilisi ehitusvõtteid, loengutel räägime kultuuripärandi väärtustest ja spetsialistidele suunatud seminaridel anname täiendavaid erialaseid teadmisi.

Meie maamajade omanikele suunatud koolitusprogramm võitis 2015. aastal Euroopa Liidu Kultuuripärandi Auhinna / Europa Nostra Auhinna peapreemia.


Vaata ürituste kava siit.


  • Vana maamaja päev

Kaks korda aastas, veebruaris ja novembris ootame vabaõhumuuseumisse Vana maamaja päevale neid, kellel endal maamaja või huvi maamajadega seotud teemade vastu. Spetsialistide kõrval saavad sõna majaomanikud ise, et tööde-tegemiste käigus kogunenud kogemustest, vigadest ja võitudest kõneleda.

  • Vana maja päev

Erinevates paikades üle Eesti toimuvatel infopäevadel räägime piirkonna arhitektuuripärandist ja maaeluga seotud teemadest. Vabaõhumuuseumi teadurite kõrval esinevad sageli ka oma kandi spetsialistid ja majaomanikud.

  • Teaduspäev

Igal sügisel annavad vabaõhumuuseumi teadurid avatud ettekandepäeval ülevaate käsilolevast uurimistööst, põnevatest arhiivileidudest või välitöökogemustest. Teemadering on lai, ulatudes muuseumi ekspositsiooniga seotud küsimustest üldhuvitavate käsitlusteni maaehituspärandist ja kultuuriloost.


  • Töötoad

Töötoad annavad teoreetilistele teadmistele lisaks käelisi oskusi puit- ja kiviaedade rajamiseks, küttekehade parandamiseks ja ehitamiseks, samuti saab õppida palk- või prussehituse võtteid, kivimüüride taastamist ja ehitamist, puitkatuste ehitamist ja paljut muudki. Osalema on oodatud oma maja taastajad, ehitajad ja kõik teised huvilised.

  • Loengupäevad spetsialistidele

Loengupäevadel tutvustame süvitsi ehitusmaterjalide, konstruktsioonide ja vana maja mõjutavate teguritega seotud teemasid. Üritused on suunatud eelkõige ehitajatele, arhitektidele, inseneridele ja ametnikele ehk inimestele, kes vanade majadega igapäevatöös kokku puutuvad ja lahenduste otsimisega tegelevad.


Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti