Tagasi

Koolitused ja seminarid

Spetsialistilt spetsialistile: Ehitus- ja lammutusjäätmete taaskasutamine renoveerimisel

28. märts, 2025

28.03.25
Koolitused ja seminarid

Spetsialistilt spetsialistile: Ehitus- ja lammutusjäätmete taaskasutamine renoveerimisel

Tasuta
28. märtsil toimub Eesti Vabaõhumuuseumi Setu talu laudas järjekordne seminar sarjast "Spetsialistilt spetsialistile", mille fookuses on materjalide korduskasutus, ringlussevõtt ja nende taaskasutus.

Mistahes renoveerimistöödega kerkib alati teemaks aegunud konstruktsioonide ja materjalide lammutus või eemaldus. Selle protsessi käigus tekib ka hulk lammutusjäätmeid, mis peaks leidma endale uue kodu, ja milleks ei pea ilmtingimata olema prügimägi. Heas seisukorras vana ehitusmaterjali taaskasutus on olnud sajandeid osa talupojatarkusest. Käesoleval seminaril kuulamegi, millised on erinevate renoveerimisel tekkivate lammutusjäätmete taaskasutamise võimalused, kuidas lammutusjäätmeid sorteerida, ning milline on lammutustegevusi ümbritsev õigusraamistik.

Ettekannetega esinevad valdkonna spetsialistid Görel Grauding Kliimaministeeriumist ja Simo Ilomets TalTechist. Görel annab tausta loomiseks põgusa ülevaate ehitus- ja lammutusjäätmete tekke ja käitluse hetkeseisust ning õigusruumist jäätmeseaduse kontekstis. Simo tutvustab ehitus- ja lammutusjäämete ringlusse võtmist praktilise poole pealt.

Päevakava:
  • 12.00-13.15 Görel Grauding „Ülevaade ehitus- ja lammutusjäätmete tekke ja käitluse hetkeolukorrast ning jäätmeseadusest tulenevatest nõuetest"
  • 13.15-13.45 lõuna
  • 13.45-15.00 Simo Ilomets "Ehitus- ja lammutusjäätmed kui ringlusse võetav materjal"
 
Seminari saab jälgida ka otseülekandes maaarhitektuuri keskuse Youtube’i kanalil. Vaata ülekannet siit!

Ürituse lõpus on võimalik sooritada test, mis annab 2,9 TPd (inseneri täiendõppe punkti). Testi sooritamine maksab 10 eurot. Kui oled huvitatud, anna meile palun enne seminari teada.

Üritusel osalemine on tasuta. Koha peal osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine!

Email again:
Kas osaled üritusel koha peal?
Kas soovid saada maaarhitektuuri keskuse uudiskirja? Kord kuus jagame uudiseid tulevastest sündmustest jm.

Üritus on kaasrahastatud teadusarendusprojektist LIFE IP BuildEST. Ürituse korraldamine on kaasrahastatud Euroopa Liidu poolt.
#BuildEST #renoveerimismaraton #lifeproject
 
Kontakt: Elo Lutsepp, elo.lutsepp@evm.ee ; tel 53 444 769

Sündmused

23.11.24 - 22.04.25
Näitused

Staliniaegsed ja -järgsed peremajad Eestis. 1940-1950. aastate tüüpprojektid

Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse teadurid Alois Andreas Põdra ja Heiki Pärdi on valmis saanud uue näitusega „Staliniaegsed ja -järgsed peremajad Eestis. 1940-1950. aastate tüüpprojektid“.  Näituse autorid kutsuvad vaatajat üles mõtisklema, kas meie ehituspärandi hulka kuuluvad vaid rehemajad ja muud väärtuslikuks tunnistatud hooned või leiab väärtuslikku ka "tavalise ja igava" arhitektuuri hulgast.
03.02.25 - 31.03.25
Näitused

"Raudteemajade saatus" Lümati ja Kallaste raamatukogus

Näitust "Raudteemajade saatus" saab veebruaris vaadata Lümati raamatukogus ja märtsis Kallaste raamatukogus. 2020. aastal loodud näitusega tähistab Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskus Eesti raudtee 150. juubelit – 1870. aastal alustas tööd Paldiski–Tallinna–Tosno raudteeliin.
04.03.25 - 31.03.25
Näitused

"Talumaja silmad ja suud" Kehtna Raamatukogus

             Näitus „Talumajade silmad ja suud“ on jõudnud Kehtna raamatukokku! Näitus sündis Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuses vajadusest näidata vanade talumajade kõnekamaid detaile – uksi ja aknaid, mis nagu inimese silmad ja suugi annavad ühele hoonele sisuka ja väärika näo.           
06.03.25 - 31.03.25
Näitused

"Vana aja maja" Kaagjärve raamatukogus

Fotonäitus "Vana aja maja" on jõudnud Kaagjärve raamatukokku! See on kokkuvõte kolm aastat kestnud samanimelisest fotokonkursist, mille fookuses on vanad väärikad majad, nende väärtustamine ja hoidmine. Mõtlemapanev ja nostalgiline fotonäitus kajastab traditsioonilist külamiljööd, ajaloolisi ehitusdetaile ja Eesti maa-arhitektuuri mitmekesisust.
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti