Teksti suurus
Kontrastsus
Reavahe kõrgus
Teised valikud

Tehtud tööd

Lydia Koidula õe portree konserveerimine

Lydia Koidula ainukest õde Eugenie Rosenthali kujutav portree tekitas algselt oma koloriidi ja kujutlusviisi tõttu mulje, et tegu ei ole traditsioonilise õlimaali, vaid hoopiski millegi muuga, näiteks koloreeritud fotoga. Küll aga kinnitas meie paberikonservaator Tea Šumanov pärast mikroskoobi all teostatud uuringuid, et puuduvad fotole omased kihistused, mistõttu oli võimalik maalikonservaator Üüve Vahuril teose korrastamisega edasi minna.

Teos on maalitud umbes 1900. aastal foto järgi Itaalias, mistõttu jääbki teosest pisut „fotolik“ mulje. Tugipapile kleebitud paberalusel õlimaali oli kunagi varasemalt juba korrastatud, sellest leidus mitmeid jälgi. Kogu maalikihti kattev lakikiht oli tugevalt kolletunud ja määrdunud, samuti oli näha mehaanilistest kahjustustest tingitud värvikadusid.

Pärast maalipinna puhastamist, vanade värvi muutnud toneeringute eemaldamist ning uuesti retušeerimist otsustati koostöös muuseumiga, et väärika ilme saanud teos vajab ka väärikat raamistust, mistõttu tuligi siirduda raamitöökotta, kust leiti kogu kompositsiooni täiustava profiiliga raam.

 

Fotod:
Põhja-Eesti
Saared
Lääne-Eesti
Lõuna-Eesti