Tekstin koko
Kontrasti
Rivinväli
Muut vaihtoehdot

Konservointi- ja digitointikeskus Kanut

Renovatum ANNO

Ajakirja „Renovatum Anno“ põhiteemadeks on konserveerimine, hoiustamine, eksponeerimine ja suhteliselt uute teemadena digiteerimine ja digitaalne säilitamine. Väljaande lugejateks on nii spetsialistid kui ka laiem publik, kes selle põneva valdkonna vastu huvi tunneb.

  • Lood unustatud, taasavastatud, leitud või pidevalt meie kõikide silme all olevatest esemetest, mis on aidatud elule või päästetud hävimisest;
  • konserveermise, restaureerimise, digiteerimise uute suundade tutvustused ja praktiliste kogemuste jagamine;
  • hüva nõu esemete hoiustamiseks erivates tingimustes;
  • kultuuripärandi hindamise ja säilitamisega seotud teemad;
  • ja muud põnevat.

Ajakiri ilmub aastast 1988. Tänaseks on ilmunud 16 ajakirjanumbrit, neist neli viimast veebiväljaandena.
Renovatum 2022/2023

Renovatum 2022/2023

Hea lugeja, meie uus kogumik Renovatum Anno 2022/2023 toob teieni artiklid eelmise aasta põnevamatest teemadest ja hoiab teid edaspidi kursis järgneva kahe aasta tegemistega. Koroonakriis muutis ka konservaatorite töörutiini. Distantsi hoidmine nõudis asutustes praktilise töö ümberkorraldamist ja viis omavahelise suhtluse veebi. Õppisime hindama erialaste veebikoolituste laiaulatuslikku kättesaadavust ja neil osalemise mugavust nii Eestis kui ka välismaal. Kahjuks tuli ka Kanut-35 juubelikonverents läbi viia veebis ja traditsiooniline  Baltiriikide Konservaatorite triennaal viidi 2020 aastalt üle 2021 aastasse. Tänud Leedu kolleegide ettevõtlikkusele - üritus toimus ka kohapeal Vilniuses, kuigi osavõtjate hulk oli varasemate aastatega võrreldes väiksem, aga seda suurem veebis. Triennaalil esitatud poster-ettekandeid saab lugeda ajakirja sellest numbrist.SA Eesti Vabaõhumuuseum muutis oma kodulehe veebidisaini kaasaegsemaks ja sellega koos muutsime ka Renovatum  Anno platvormi. Lugeja jaoks olulisi muutusi ei ole, rubriigid ja galeriid on tuttavad, kuid kindlasti on ajakiri (nutiseadmetes) kasutajasõbralikum.Külasta meie lehte korduvalt- lisame jooksvalt uusi artikleid.
Tutki tarkemmin
Renovatum 2019/2020

Renovatum 2019/2020

Seekordsest ajakirjast  leiate taas lugusid probleemidest, neile lahenduste otsimisest, kõhklustest ja vastuste leidmistest ning konservaatorite koostööst erinevate mäluasutustega.
Tutki tarkemmin
Pohjois-Viro
Viron saaret
Länsi-Viro
Etelä-Viro