Avaleht > Tee oma üritus > Sünnipäev > Teemaõhtud
Jaga | Trüki

Setu tantsu õpitubaNäidispakkumine

Tants on läbi aegade olnud parimaks lõõgastumisvahendiks. Muusika saatel liikumine pakub rõõmu igale inimesele, olenemata soost või east, aidates unustada argised mured.
Tule ja saa koos sõpradega osa erilisest setu tantsude õpitoast. Setude tempokad jalakeerutused – seto kargus – saab selgeks jäljendamismeetodil. Tunnetades setodele omaseid rütme, liikumisi ja kehahoiakuid, õpime mõistma selle eripärase kultuuri olemust ja väärtust. Hind kujuneb kliendi soove arvestades.

Lisaks saab tellida toitlustuse grupile.

 

*Õpituba sobib kuni 30 inimesele.

 

Setu toidu õpituba

 

Näidispakkumine

Ilus eesti vanasõna ütleb «tühi kott ei seisa püsti» Selleks, et jalg tatsuks, peab ka suu matsuma. Tule koos sõpradega ja pane proovile ehtsas setu tares oma kokakunstioskused.

Üheskoos valmistame põnevaid hõrgutisi: suulliimi, hernepasteeti, piirakuid, sõira. Lisaks toidutegemisele tutvustatakse setu toidukultuuri eripärasid, räägitakse paastutoitudest ja pidupäevaroogadest.

Õpitoa lõpetab mõnus söömaaeg pika talulaua taga. Vastavalt aastaajale saab valida erinevate roogade vahel.

 

Hind kujuneb kliendi soove arvestades. 
 

*Õpituba sobib kuni 12 inimesele. 

 

 

Peipsivene teeõhtu ja küünlavalmistamise õpituba

 

Näidispakkumine

Küünal on läbi aegade olnud soojuse, valguse ja pühaduse sümbol. Kõige väärtuslikumaks on peetud mesilasvahast küünlaid, mis ei aja põlemisel tahma ja mõjuvad tervisele hästi. Õpitoas valmistame mesilasvahast küünlaid vanausuliste kombe kohaselt rullimismeetodil. Ise tehtud küünlal on eriline energia, see on ilus kingitus endale või lähedastele.

Küünlarullimise juurde sobib suurepäraselt samovariga tee keetmine ja selle mekkimine, sest teejoomine e tšaepitie on vanausuliste päevas üks tähtsamaid rituaale. Tee keedetakse alati samovaris ning kõige paremini maitseb ta siis, kui seda rüübata alustassilt ja haugata kõrvale keedusukkerit.

 

Hind kujuneb kliendi soove arvestades.

Lisaks võimalik tellida pillimees ja toitlustus grupile.


*Pidu sobib kuni 10-inimesele.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart