VASTLAPÄEV

 • Tavapilet 8 €

  Sooduspilet 6 €

  Perepilet 16 €

   
  Kell 16–20 kõigile 3 €

16. veebruar 2021

Muuseum avatud kl 10–21

Kassa avatud kl 10–20

Vastlapäeva tegevused taludes kl 14–17

Kelgumägi ja kõrts avatud kl 11–21

 

Vastlapäeval kutsume suuri ja väikseid värskesse õhku vastlamänge mängima, linatöödega tutvuma, vastlaliugu laskma ja rammusaid vastlatoite mekkima.

NB! Kõik tegevused toimuvad vabas õhus! 

 

KAVA

Sassi-Jaani talu õu – vastlamängud

Kada ajamise komme sümboliseeris talve ja kõige halva ärasaatmist ning andis head saagiõnne. Pärast söömist viidi vastlapäeval seajalakondid sealauta, põllule või karjamaale, et sead hästi edeneksid ega tükiks suvel paha peale. Sassi-Jaani õuel saab mängida neist kommetest välja kujunenud vanu vahvaid vastlamänge – kada ajamist ja „sigade“ põllule ajamist!

 

Köstriaseme talu – linatööd

Lina on taim, mille pärast vastlapäeval kõige rohkem südant valutatakse ja ilusa linakiu saamiseks pikka liugu lastakse. Milline on linataim, kuidas temast ilusat niiti saab ning miks selle nimel üldse nii palju vaeva nähakse, räägib Köstriaseme pererahvas.

 

Kolu kõrts

Kolu kõrts pakub maitsvaid vastlatoite – seajalgu, hernesuppi ja vahukooreseid vastlakukleid! 

 

Lau külapood – postkontor

Lau külapood pakub ostjatele vabariigiaegset kaupa. Avatud on ka postkontor, et sõpradele talviseid tervitusi saata.

 

Hobusõit külastajatele: kus künkaid-mägesid polnud, tuli liulaskmise asemel hobusaaniga sõita – mida pikem sõit, seda pikemaks järgmisel aastal linad kasvasid! Hea linakasv aga tagas perele omakorda aastaringse jõukuse.

 

Tuulikute mägi  - kelgumägi

Kui taevataat annab lund ja ilma, avatakse kelgumägi, kus kõik saavad pikka vastlaliugu lasta ja sellega endale terveks aastaks jõukust kindlustada. Kelgumäe alusele tiigile on sisse seatud jääkarussell, mis pakub palju lusti. NB! Avatud ainult sobiva ilmaga!

 

****

NB!

Üritusele ei ole lubatud külastajad, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused). Hoiame ennast ja teisi! Korraldajal on õigus respiratoorse nakkushaiguse sümptomitega inimesi üritusele mitte lubada.   

 

Pöörame hoolega tähelepanu muuseumikülastajate turvalisusele:

 • Puhastame erilise tähelepanuga ühiskasutatavaid pindu nagu ukselingid, kassa, toolid-lauad, kiiged, avalikud tualettruumid.
 • Kõikidel meie külalistel on võimalik pesta käsi ja kasutada desinfitseerimisvahendeid.

Külastajatel palume:

 • kanda siseruumides maski.
 • hoida 2+2 vahemaad.
 • laadida alla HOIA äpp.
 • haigena või ennast kehvasti tundes jääda koju.