VALMISTUME KADRIPÄEVAKS

  • Tavapilet 6 €

    Sooduspilet 4 €

    Perepilet 12 €

20. november 2016, kell 11-15

Kadripäev tähistab eestlaste rahvakalendris tubaste tööde algust. Sellel päeval riietuvad kõik, nii mehed kui naised, kaunitesse valgetesse riietesse, värvivad põsed punaseks ja käivad kodust kodusse kadrisanti jooksmas ning karjaõnne soovimas.

Sepa talu

Kadrid toovad lambaõnne ja kui talul on lambaõnne, on ka palju ilusat ja pehmet villa, millest talveks sooje kampsuneid ja sokke kududa. Perenaine ootab hea meelega kadrisante külla ja jutustab, mis töid on vaja teha, et lambavillast lõnga saada. Et kadrisandid perenaisele ikka õnne, mitte õnnetust tooksid, on tal sandikskäijatele varutud ka erinevaid ande.

Kuie kool

Kadrisandid on armastanud end ehtida valgete rõivaste, toredate pitside ja satsidega -  mida peenemalt, seda parem! Koolmeistri elutoas heidame pilgu esiemade satside ja pitside maailma.

Kuie kooli koolituppa on sattunud kadriema ja kadriisa, kes otsivad endale tulevaks kadriõhtuks õigeid kaaslaseid: passitavad neile sandiriideid selga ja kontrollivad nende sobivust. Kas sinust võiks saada hea kadrihobune või oled hoopis sündinud kadritohter?

Lau külapood

Kadrisantide kõige tähtsamaks ülesandeks on pererahva toanurkadesse „õnne“ viskamine. „Õnn“ on tavaliselt tubli peotäis mõnda teravilja. Kuhu kadrisandid peaksid õnne viskama ja millist õnne? Kas sina tunned ära erinevad teraviljad, millega õnne saab visata?

Õnne toovatele kadrisantidele antakse tänuks ikka head ja paremat. Kel pole veel kadriõhtuks küllatulevatele kadrisantidele magusat kommituutut varutud, saab selle soetada Lau poe poemamsli käest!

Härjapea talu

Köögis valmistab perenaine kadripäeva puhul maitsvaid pühadetoite. Elutoas on avatud väike kadrisanditöökoda – valmis saab meisterdada Kadrisandile kohased pikad patsid, maski või hoopis tuttidega kadrivitsa.

Kes on end ära ehtinud, saab minna kogenud Kadriemade käe all Pulga tallu kadrisandijooksmist harjutama!

Pulga talu

Kooljakuul liikus ringi nii elavaid kui surnuid – hingedeajal tulid koju käima lahkunud esinevanemad, külapeal kolistasid ringi nii hinge-, mardi-, kadri- kui andresesandid. Pererahvas on seetõttu ettevaatlik ja avab täna uksed ainult neile, kes mõistavad kadrilaulu laulda!

Kolu kõrts

Nõmme folgiringi väikesed kadrisandid kogunevad kell 13.00 Kolu kõrtsi talli alla, et üheskoos laulda kadrilaule, mängida vanu laulumänge ja tantsu lüüa. Kõik on oodatud kaasa tegema!

Kolu kõrtsis saab jalga puhata ja maitsvate pühadetoitudega keha kinnitada!