VALMISTUME KADRIPÄEVAKS

  • Tavapilet 6€

    Sooduspilet 4€

    Perepilet 12€

22. november 2015, kell 11-15

Kadripäev on keset sombust novembriilma üks tõeliselt värvikas ja kirev püha! Kadrisandid on tuntud oma valgete ja peenete kostüümide poolest, mis ei jää saksikute linnaprouade omadele kuidagi alla.

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub kõiki suuri ja väikeseid kadripäeva eel muuseumisse, kus talust tallu astudes saab koguda teadmisi kadripäeva tööde-tegemiste, toitude ja laulude kohta ja muidugi meisterdada endale mõndagi kaunist kadrisandi kostüümi juurde. Tantsuklubi Koit aga viib meeleolukale kadrisantide tantsutuurile!

 

Tantsuklubi Koit tantsuline jalutuskäik „KADRISeENDID“ algusega Kuie koolist kell 12.00 ja 13.00.

On aasta 1925. Toimuvad sisseastumiskatsed Kadride tantsustuudiosse. Kohal on Kadrid üle Eesti! Igaüks on hoolikalt ette valmistanud numbri, kuid kas sellest piisab, et pääseda lavale?

Jalutuskäik algab Kuie koolist ja suundub edasi kõrtsi. Jalutuskäigu lõpus on kõik oodatud osa võtma tantsutunnist, kus on kasutatud erinevaid detaile rahvamängudest kaasajastatud võtmes. Alla 4 a. lastel palume tulla koos vanematega. Töötuba viib läbi Kristina Raja. Töötoa algus Kolu kõrtsis orienteeruvalt kell 12.30 ja 13.30. Kõik on oodatud!

 

Sepa talu – pererahvas muretseb, kas kõik vajalikud sügistööd on ikka tehtud, kui kadrisandid peaksid tulema tööjärge kontrollima. Lõuna-Eesti vana kombe kohaselt keedetakse kana, mille kondid pärast lambalauta matta, et lambad paremini kosuksid.

 

Kuie kool –kadrisandiks maskeerimine on vast kõige lõbusam osa kadripäevast. Erinevalt mardisantidest on kadrisandid ilusad ja valged ja vähemalt sama peened kui Kuie kooli kunagine kooliproua. Elutoas saab meisterdada oma kadrisandi kostüümi juurde tarvilikke nipsasju.

Kell 12.00 ja 13.00 algavad koolimajas Tantsuklubi Koit jalutuskäigud.

 

Lau külapood - ukselt uksele sandiks käimise kombe kõrval on uuemal ajal kadripäeva tähistatud ka maskipidude ehk karnevalidega. Lau külapoe elutoas saab igaüks endale ilusa värvilise maski meisterdada. Poest saab aga kadriõhtuks varuda sandikskäijatele andideks head ja paremat.

 

Härjapea talu – kadripäeva piduroad. Perenaised keedavad süüa õhtuse Naiskodukaitse korraldatava kadriõhtu tarbeks.

 

Pulga talu –  Pulga tallu on sattunud kaks tõelist kadrisanti, kellel napib sandijooksmiseks kaaslasi.

Programmi algus kell 11.30, 12.30, 13.30, 14.30

Programmide vahepeal harjutavad kadriõhtut ootavad perenaised kadrilaule ja õpetavad neid teistelegi.

 

Kolu kõrts  pakub söögiks maitsvaid kadripäevaroogasid. Kell 12.30 ja 13.30 kõrtsi talli all Tantsuklubi Koit tantsutöötuba.

 

Setu talu laudas saab vaadata „Eesti rahvakalendri“ saatesarja osa „Kadripäev“.