Valmistume kadripäevaks

  • Tavapilet 5 €

    Sooduspilet 3 €

    Perepilet 10 €

23. november 2014, kell 11-16

Kadripäev tähistab eestlaste rahvakalendris tubaste tööde algust. Sellel päeval riietuvad kõik, nii mehed kui naised, kaunitesse valgetesse riietesse, värvivad põsed punaseks ja käivad kodust kodusse kadrisanti jooksmas ning karjaõnne soovimas.

Eesti Vabaõhumuuseumis on 23. novembril võimalik end kadripäevaks ette valmistada.

Kadrimaskide meisterdamine Kuie koolimajas
Kadrid olid vastukaaluks koledatele ja mustadele mardisantidele ikka valged ja ilusad. Kuie koolimajas saabki meisterdada endale ilusa kadrimaski ja näha-kuulda, milliseid kostüüme kadrisandid läbi ajaloo kandnud on.

Villatööd ja lood kadrisantide külaskäigust Sepa talus
Kadripäeval algas naistel tubaste toimetamiste aeg, asuti villa kraasima ja ketrama. Kadrisandidki uurisid külla saabudes perenaiselt tema tööjärge ja tõid lambaõnne. Sepa perenaine tegeleb villatöödega ja räägib sellest, kes on kadrisandid ja miks neid on hea külla oodata!

Kadriroad ja kadrilaulud Härjapea talus
Härjapea perenaine valmistab kadripäevaks tanguputru ning küpsetab maiustusi, mida kadrisantidele kotti pista. Raadioaparaadist kuulatakse rahvalaulikutelt kogutud kadrisantide laule.

Lau poe elutoas kadripäeva ennustused
Kadriöö oli sobilik aeg mehelemineku ennustamiseks. Tavaliselt ennustati seda mõne kodulinnu - hane, kana või kuke abiga. Lau poes kukke ootamas pole, küll aga proovitakse tulevikku vaadata teisi ennustamisnippe kasutades.

Lisaks saab Lau poest osta kaasa maiustusi, mida kadripäeval kadrisantidele jagada!
Kolu kõrts pakub traditsioonilisi kadripäeva roogasid.