Tänutähe perepäev

  • Tavapilet 8 €

    Sooduspilet 5 €

    Perepilet 16 €

28. augustil 2016, kell 12.00-15.00

Juunist augustini on olnud algatuse „Tänutäht“ raames mitmete Eesti külastuskeskuste uksed avatud Politseiameti töötajatele ja nende peredele. „Tänutähe“ perepäevade raames tulevad omakorda politseinikud muuseumidesse, et rääkida kogukonna turvalisuse jaoks olulistel teemadel!

Kell 13.00 esineb Kolu kõrtsi ees Politsei- ja Piirivalveorkester. Orkestrit juhatab Hando Põldmäe, esitatakse meeleolukat suvemuusikat. 

Härjapea talus juhivad piirkonnapolitseinikud külastajate tähelepanu vara kaitsmise olulisusele ja annavad nõu selle kohta, mida igaüks ise ära saab teha, et elada turvalises kogukonnas. Tutvustatakse erinevaid kogukondliku turvalisuse loomise võimalusi. Kohapeal saab vastused ka politseitööd puudutavatele küsimustele ning häid nõuandeid, kuidas iseenda ja oma lähedaste turvalisust hoida ja kaitsta. 

Lapsi rõõmustab Lõvi Leo!

Pulga talu rehe all on avatud Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut näitus „Tuli ja vesi“. Näitus kajastab kultuuriväärtuseid ohustava tule ja selle kustutamisel kasutatud vee kahjustusi. Eksponeeritud on museaalid, mida on tabanud tuleõnnetus. Näitusel saab teada, kuidas kohelda tulekahjus kannatada saanud kultuuriväärtuslikke esemeid pärast õnnetust.

Nätsi tuuliku juures tegutsevad päästjad räägivad tuleohutusest ja jagavad näpunäiteid, kuidas tuleõnnetuse puhul käituda.