Muuseumiöö „Öös on aega“

  • Tasuta!

    NB! Sissepääs ainult registreerunud külastajatele nullpileti ettenäitamisel.  

    Registreeru!

29. august 2020, kell 18.00–23.00

Talud (Sassi-Jaani, Härjapea, Köstri, Roosta) ja Kuie kool on avatud kuni kell 21.00

Kolu kõrts, Lau külapood ja kassa on avatud kuni kell 23.00

 

Muuseumiööle pääseb 2000 eelregistreeritud külastajat. Sissepääs ainult ette ostetud nullpileti esitamisel. 

Registreeru ja soeta nullpilet SIIN. Eraldi nullpilet tuleb soetada kõigile pereliikmetele. 


 
Ajahüpped filmilinal - jaluta Eesti filmiklassika võttepaikades.

Filmikunsti abil saab teha ajahüppeid nii minevikku kui tulevikku. Kui kinosaalis tuled kustuvad, võid sattuda Vabadussõja lahinguväljale, mulgi pulmapeole, muinasaegsesse linnusesse, küüditamisvagunisse, Oru Pearu aidamademele või kasvõi teise galaktikasse aastasse 2222. Filmis on kõik võimalik!

Kuigi tänapäeva tehnika lubab arvutiekraanil ehitada uskumatuid maailmu, on ajaloolisi filme ikka hea üles võtta ehtsates ajaloolistes keskkondades. Eesti Vabaõhumuuseum on üks neist paikadest, kus ajarännak on ilma kaasaegsete vahenditeta kogetav ning seetõttu on nii mõnigi Eesti filmiklassikaks saanud linateos just siin filmitud. 

Tule ja astu sisse õuedele ja majadesse, et näha, millise sauna ees arutasid maailma asju Uru ja Tugis, millises voodis magasid Toomas ja Maret Roo, kus kambris pidasid kosjakõnelusi mulgid Enn ja Jaak, millisest rehemajast viis kratt lehma ja kus nuhtles oma eite Oru Pearu.

 

Muuseumiööl on avatud näitusega “Muuseum kinolinal. 55 aastat filmivõtteid Eesti Vabaõhumuuseumis” seotud talud (Sassi-Jaani, Köstriaseme, Härjapea, Roosta talu), Kuie kool, Lau külapood ja Kolu kõrts. 

 

“Üle vee – Leigeri lugu” 

Muuseumiööl saab näha katkendit tantsurühm Uppsari lavastusest, mis esietendub oktoobrikuus Kaja Kultuurikeskuses. Etendused toimuvad Sassi-Jaani taluõuel kell 18 ja 20. 

Tähistamaks tantsurühm Uppsari 10. tegutsemisaastat, tuuakse lavale uus folk-popmuusikaline etendus “Üle vee – Leigeri lugu“. See on fantaasiarikas muusikaline etendus, mille tegevus toimub ammuses ajas väikeses kodumaises saarekülas, kus elatakse oma igapäevaelu ning tehakse suviseid toimetusi. 

Ühel soojal juunikuu ööl satuvad põllul kokku Leiger ja metshaldjad ning lõkkele löövad ootamatud tunded. Vanemate külaelanike manitsustele vaatamata ei suuda loo peategelane hoiduda müstilistest olevustest ning satub nende lummusesse. Seda on väga raske kõrvalt vaadata tema väljavalitul Maril, kes siiski läbi suure armastuse jääb alatiseks oma kallimat kaitsma. Loost ei puudu ka traagiline torm ja koomilised külaelanikud, aga lõpuks saab võitjaks teineteisemõistmine ning igavene armastus. Kuid seda juba teisel saarel. Etenduse muusika on loonud ansambel Antsud, kes saadavad etendust elava muusikaga. 

 

Muinastule süütamine

Muinastulede öö puhul süüdatakse kiigeplatsil lõke päikeseloojangul kell 20.30.

 

NB!

Üritusele ei ole lubatud külastajad, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused). Hoiame ennast ja teisi! 

Lae oma telefoni HOIA äpp!