MUUSEUM ON TAAS AVATUD

 • Tavapilet 10 

  Sooduspilet 7 €

  Perepilet 20 €

  3 kuu kaart PERELE 45 € 

Tule ja tutvu Eesti 18.-20. sajandi maa-arhitektuuri ja külamiljööga! Muuseumi 14 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid endistel aegadel erineva jõukuse ning oskustega pered. Nagu ühes õiges külas ikka on ka siin kirik, kõrts, koolimaja, külapood, veskid, pritsikuur ja võrgumajad.

 

Vaata ka suvekuude tegevusi muuseumis. 

 

* Järgi ka muuseumis liikudes 2+2 reeglit ning hoia teistega süllajagu (2,13 m) vahet.

* Selleks, et saada aimu, milliste taluhoonetega tegu on, kust need pärit on ja millal muuseumisse jõudsid, loe hoolega väravas ja õuel olevaid silte. 

* Taluõuede harkjalgadelt leiad toredat infotkuidas elu talus ja teistes hoonetes eri aegadel käis ning miks õued ja hooned just sellised on. 

* Lae NUMU rakendusest alla vabaõhumuuseumi audiogiid, mis aitab sul meie külas mugavalt ringi liikuda, jutustab põnevaid lugusid ning annab aimu, milline maailm täna suletud taluhoonetes avaneb. 

* NUMU rakenduses on ka tore seiklusmäng “Aita pruuti”, kus saad kohtuda vana aja ametimeestega, nagu kõrtsmik, sepp, mölder, kalur, poodnik, ning mille abil saad näha asju, mida palja silmaga ei näe. Kas tead, kuidas jahvatab veski jahukuidas kõlab seto leelo ja mitu kortlit kalja mahub ühte pange 

* Kehakinnitust saad Kolu kõrtsist. Kell 10.30-12.00 pakub kõrts hommikukohvi ja kergemaid ampse, kell 12 avatakse köök toekama kõhutäie jaoks. Einesta Kolu kõrtsi välialal, talliruumis või naudi piknikku, kuid pea siingi meeles 2+2 reeglit.

* Palun ära paita, toida ega häiri muuseumi loomi. Las kassid, lambad, hobused, kitsed ja küülikud toimetavad omasoodu.

* WC-d on avatud kassamajas, kiigeplatsil ja setu talus.

 

Meie omalt poolt kinnitame Sulle, et panustame hoolega külastaja ohutusse. Puhastame erilise tähelepanuga ühiskasutatavaid alasid nagu kassa, ukselingid ja avalikud tualettruumid. Kõikidel meie külalistel on võimalik kasutada desinfitseerimisvahendeid üldkasutatavates ruumides.

 

AVAMISAJAD

 • Muuseumi park 10:00 – 20:00
 • Kassa ja muuseumi pood 10:00 – 18:30
 • Talud, Kuie kool ja Lau pood 10:30 – 18:30
 • Kolu kõrts 10:30 – 20:00

 

PILETIHINNAD:

 • Tavapilet 10 €
 • Sooduspilet 7 €
 • Perepilet 20 €

Alates kell 18:00 üksik- ja sooduspilet 5 € / perepilet 12 €

 

UUS! 3 kuu kaart PERELE 45 €. Külasta kolme kuu jooksul muuseumit piiramatu arv kordi. Pilet on müügil kuni 31.07.2020.

 

Loodame, et leiad vabaõhumuuseumist mõnusat ajaveetmist ja terakese tarkustki.