Mardipäev

  • Tavapilet 8 €

    Sooduspilet 6 €

    Perepilet 16 €

8. november 2020 kl 11–15

Praegusel ajal on maske kandvad inimesed tänavapildis juba tavapärane nähtus, kuid vanad eestlased kandsid maske peamiselt mardipäeval. Mida koledam mask ja mida rohmakamaks maskeeritud, seda parem. Mardid käisid talust tallu õnne ja head tervist soovimas, mis tänapäevalgi ära kuluvad.

Eesti Vabaõhumuuseumis saab õppida, kuidas mardisandiks maskeeruda, valmistada oma mardimask, näha, kuidas mardisante vastu võtta, ning uudistada, millised on mardiaja toidud.

 

PROGRAMM

Sassi-Jaani talu

Iga mart on ise nägu! Milliseid marte on olemas, millised näevad välja mardilaulud, -tantsud ja mõistatused ning kuidas tänapäeval marti joosta, saab näha rehealuses linastuvast videost.

 

Kuie kool

Üks õige mardisant näeb välja selline, et keegi santi ära ei tunne. Tal on ees koletu jube mask ja seljas rohmakas rõivas. Meisterda Kuie kooli klassitoas endalegi vahva mask

 

Härjapea talu

Mardid toovad õnne ja edu, kuid neile tuleb tänuks ka midagi vastu anda. Härjapea talus valmistatakse maitsvaid pühaderoogasid, et kaugetele külalistele midagi hamba alla pakkuda ja annikotti pista.

 

Kolu kõrts

Kl 11.30, 12.30, 13.30 ja 14.30 saab kõrtsi tallialuses osa vaatemängulisest martide vastuvõtmisest. Milliseid koerustükke mardid teevad? Kas oskad martide mõistatustele lahenduse leida? Milliseid ande on pererahval pakkuda? Tule vaata järele!

 

Lau pood 

Kas santide vastuvõtmiseks on kommikott juba valmis pandud? Lau poes on müügil värvikas valik sefiire, šokolaade, küpsiseid ja muud maitsvat, mida mardisantidele jagada või ise põske pista.   

 

Tehasemaja - Puitehituse kompetentsikeskus

Tule tutvu Tehasemaja - Puitehituse kompetentsikeskusega. Siin on põnev näitus Eesti puitehituse ajaloost ja tänapäevast. Kui nutitelefon kaasas, saad osaleda viktoriinis. Meie juurde võib tulla iga ilmaga!