Mardipäev

  • Tavapilet 8 €

    Sooduspilet 6 €

    Perepilet 16 €

10. november 2019, kell 11-15

Mardipäev on iidne talvealguse püha. Päevad on muutunud järjest lühemaks ja ööd pikemaks. Mardilaupäeva õhtul liigub ringi seltskond koledaid, musti ja karvaseid tegelasi. Need on mardsandid, kes toovad majja lõbusat lärmi, tantsu ja pererahvale kamaluga õnne! ​

 

Kuie kool

Mardisanditamine ei tähenda sugugi niisama uksele koputamist ja andide palumist.

Kell 11.15, 12.00, 12.45, 13.30 ja 14.15 räägivad Mart ja Märt kuidas peab käituma üks õige mardisant. Nad tutvustavad mardiperekonda ja selle tegelasi ning õpetavad mardilaule. Tunni lõppedes saab igaüks tunnistuse, mis annab õiguse sanditama minna.

 

Härjapea talu

Härjapea perenaine valmistab maitsvaid pühaderoogasid, et mardipäeva külalistele oleks midagi suupärast pakkuda. Eks igaüks ju tea, et vana kombe kohaselt tasutakse mardisantidele heade sõnade eest sügisandide ja parema toidukraamiga.

 

Pulga talu

Pulga talus käib suur sagimine, sest mardisandid valmistuvad küla peale sanditama minekuks. Lepitakse kokku, kes missugust tegelaskuju etendab, otsitakse maskeeringuks sobivaid rõivaid, tehakse hääleharjutusi ja korratakse mardilaule. Kuna mardipere vajab uusi liikmeid, saab iga soovija sanditamises kaasa lüüa. Rehetoas saab endale toreda mardimaski valmistada. Mardipere asub naabertalu poole teele igal täistunnil. 

 

Köstriaseme talu

Mardipäevaks pidid sügistööd olema tehtud, linad ropsitud ja vili tuulatud. Köstriaseme pere on oma töödega kenasti hakkama saanud, seega pole karta, et tööjärge kontrollivate sanditajate ees häbisse jäädakse. Vilja- ja karjaõnne toovaid mardisante oodatakse siin peres hea meelega. Seda enam, et sanditamisega saab alati palju nalja.

 

Lau külapood

Mardipäevaks peab kodus igaks juhuks kommivaru olema, sest mine tea, millal sanditajad uksele koputavad ja sisselaskmist nõuavad. Poemamsli käest saab soetada magusa kommituutu, krõbedaid küpsiseid, sefiiri ja šokolaadi ning muud head-paremat, millega mardisante kostitada.

 

Kolu kõrts

Kolu kõrts pakub maitsvaid mardipäeva roogasid. Külla on tulnud Laulasmaa "Rannapõngerjate" väikesed mardisandid, kes kutsuvad kell 12.30 ja 13.30 mardilaule kaasa laulma.