MARDILAUPÄEV

  • Tavapilet 5 €

    Sooduspilet 3 €

    Perepilet 10 €

9. november 2014 kell 11-15

Hingedeajal liiguvad ringi karvased ja koledad tegelased, keda siiski ei pea sugugi kartma – mardisandid ei ole näljasandid, vaid naljasandid, kel varrukast võtta laule, mõistatusi ja lõbusaid vigureid. Pimedal novembriõhtul tasub seega mardisandid uksest sisse lasta, sest sügiskaamose vastu aitab väike nali ja vigur väga hästi!

Sepa talu
Mardipäev oli vanarahva jaoks üks neid tähtpäevi, millest alates pidid õuetoimetused tehtud olema ning hakati tubaselt toimetama. Pererahvas jutustab, mis tööd peavad mardipäevaks tehtud olema ja miks tuleb mardisandid sisse lasta, kui nad ukse taga laulavad.

Kuie kool
Kell 11.40, 12.30, 13.20 ja 14.10 klassitoas jututuba mardipäeva kommetest – tule ja saa teada, mis peitub mardisanditamise taga, millised on mardisantide kombed ja laulud. Oodata on üllatusi!

Härjapea talu
Mardilaupäeva puhul valmistab perenaine maitsvaid suupisteid, et katta pühadelaud perele ning et jaguks santidelegi midagi kotti pistmiseks, juhuks kui nad külla tulevad.

Pulga talu
Rehetoas: Kõige põnevam osa mardisandiks käimise juures on maskeerimine. Mardisandid armastavad muuta end karvaseks ja koledaks, tehes näo tahmaga kokku ja keerates kasuka pahupidi – kuid mardisantidel on tihtipeale kaasas ka erinevaid loomi nagu kured, hobused ja karud! Astu läbi ja tee endalegi üks tore mardisandi mask, millega õhtul marti jooksma minna!

Rehealuses: MardiDoc – mardisandid on tegelased, keda meie tänavatel ja kodudes näeb üha harvem. Milline on tänapäeva mardisandi elu? Kui suletud uksi on järjest rohkem, siis kas mardisandid jäävad nälga või leidub siiski piisavalt lahkeid inimesi? Neile küsimustele leiab vastuse vastvalminud dokumentaalfilmist.

Kolu kõrts
Maitsvad mardipäeva pühaderoad.

Kell 12 ja 13.30 on teatrist „Marionett“ külla tulnud lustlik tegelane Jokker-Joosu koos vahvate marionettnukkudega. Oodatud on ka kõige väiksemad muuseumikülastajad!

Lau külapood
Et mardisantide küllatulek õhtusel ajal ootamatult jänni ei jätaks, astu läbi külapoest, kus poemamsel pakub laia valikut komme, pähkleid ja muud mõnusat nii endale põske kui martide sandikotti pistmiseks.